Наразі близько 16 000 дітей українських переселенців щомісяця отримують приблизно три мільйони євро сімейних виплат в Австрії.
Проте ці виплати можуть бути скорочені: міністерка з питань інтеграції та сім’ї Клаудія Плакольш (ÖVP) заявила, що надалі вони будуть доступні тільки тим українцям, хто працює або принаймні готовий вийти на ринок праці.
Відомо, що чинне право на соціальні виплати для осіб з тимчасовим захистом для українців діє лише до 31 жовтня 2025 року. З 1 листопада, за словами Плакольш, має змінитися принцип:
«Ми маємо більш цілеспрямовано підходити до соціальних виплат. Для українців це означає, що надалі вони будуть можливі лише за умови роботи або готовності працювати.»
Цифри та умови:
-
10 361 українських батьків мати мають право на виплати для 16 041 дітей.
-
Зараз сімейні виплати надаються додатково до основної соціальної допомоги та доступні всім переселенцям з України.
-
Надалі їх отримання буде прив’язане до реєстрації у Державній службі зайнятості (AMS).
Плакольш підкреслила:
«Ті, хто може та має право працювати, повинні працювати. Надто високі соціальні виплати не мають цьому заважати.»
Міністерка нагадала, що ринок праці в Австрії відкритий для українських переселенців з першого дня, а також наголосила на важливості вивчення німецької мови та інтеграції у суспільство. При цьому вона додала:
«Захист українців після російської агресивної війни залишається нашим обов’язком. Але водночас як ніколи ясно, що Австрія має витрачати менше. Ми повинні діяти більш прицільно у сфері соціальних виплат.»
Перевірки через підозри у зловживаннях
Останні місяці з’явилися повідомлення про можливі випадки шахрайства із соціальною допомогою. Ідеться про великі українські родини, а також про заявників із груп ромів, які не приїхали із зон бойових дій, не володіють українською мовою, але отримують значні пільги — від підгузків до сімейних виплат.
Хоча загальної підозри до всіх немає, Міністерство у справах сім’ї створило спеціальну слідчу групу для перевірки можливих зловживань особливим статусом українських переселенців.
По матеріалам https://www.krone.at/