Новини з Австрії

В Австрії обирають найбільш оманливу рекламну компанію у торгівлі

Foodwatch online: Австрія обирає найзухваліший торговий обман року

Починаючи з вівторка, австрійці мають можливість проголосувати за найзухваліший торговий обман року. Споживча організація Foodwatch online відкрила голосування за самий дратівливий з п’яти маркетингових трюків.

У голосуванні беруть участь ті продукти, які компанія Foodwatch Austria вже назвала рекламною аферою місяця в минулі місяці. Переможця буде «нагороджено» організацією в середині грудня.

У конкурсі беруть участь бренди та продукти Merci, Ovomaltine, Dreh und Trink, Mazola Maiskeimöl та Beauty Sweeties Fruchtgummi Bunschen.

У випадку з Merci критики зазнало гігантськоге підвищення цін на велику упаковку. 400-грамове пакування коштує на 61 відсоток більше за кілограм, ніж звичайне 250-грамове.

За останні місяці Ovomaltine також таємно зменшив кількість продукту на десять відсотків, критикують захисники прав споживачів. Зменшуючи кількість товару та додаючи додаткову цінову надбавку, споживачів просять заплатити двічі.

Безалкогольний напій Dreh und Trink містить надто багато цукру. Барвисті пляшечки приваблюють дітей мультфільмами. Однак, на думку ВООЗ, такий напій із високим вмістом цукру не має пропонуватись для дітей.

За даними Foodwatch, олія кукурудзи Mazola вводить споживачів в оману, видаючи себе за австрійський продукт. Насправді кукурудза, що міститься в ньому, надходить із різних країн ЄС, Австрія — лише одна з багатьох.

У рекламі фруктових жуйок Beauty Sweeties використовується зелений стилізований лист із написом «Чиста природа». Покупці товару чекають від такої реклами продукт без добавок. Однак насправді фруктові жувальні гумки містять багато штучних добавок.

За даними Foodwatch, полиці супермаркетів сповнені продуктів, які часто не відповідають тому, що обіцяють. Приховане підвищення цін, оманливе маркування і рекламні обіцянки, що вводять в оману, ускладнюють споживачам покупки.

Як харчове законодавство ЄС, так і австрійське харчове законодавство свідчать, що не можна вводити в оману рекламу або презентацію продуктів. Насправді все інакше, заявили в організації Foodwatch.

За матеріалами: https://www.vienna.at/
Фото: ©pixabay.com (Symbolbild)

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України