Новини з Австрії

В Австрії минулого року була подана рекордна кількість заяв про надання притулку

Німецькі громадяни та політична опозиція все частіше скаржаться на високу кількість мігрантів та обмежені можливості їхнього прийому. Однак вони повинні звернути увагу на свого сусіда Австрію.

Торік у цій країні було подано рекордну кількість заяв про надання притулку – 109 800, що є європейським рекордом пропорційно населенню. Причиною такої великої кількості заявок є всеосяжна соціальна допомога, доступна в Австрії. І вже незабаром очікується нова хвиля мігрантів.

До Німеччини минулого року надійшло 221 775 заяв про надання притулку, що, звісно, багато. Однак слід врахувати, що в Німеччині живе вдесятеро більше населення, а площа країни кілька разів більша, ніж в Австрії. Щодня німецькі ЗМІ повідомляють про втому громадян і про те, що досягнуть межі їхніх можливостей.

Важливим фактором, що притягує біженців до Німеччини, є система соціальної допомоги, що надається відразу після їхнього прибуття. Вони одразу отримують турботу та підтримку, ніби вони завжди були частиною системи. Така система отримала назву “соціальний гамак”.

Але що з Австрією?

Минулого року в цій країні було подано 109 000 заяв про надання притулку, що вдвічі менше, ніж у великій Німеччині. Наприклад, Франція, із ще більшим населенням, отримала «всього» 137 605 заявок, а Італія — 77 200. І ось наступна хвиля біженців вже на підході — найближчими днями перші мігранти з південної Італії опиняться в Австрії та Німеччині.

Виходячи з чисельності населення, Австрія притягує біженців у Європейському Союзі. Така ситуація пояснюється наявністю соціальної системи, яка будується між Боденським озером та озером Нойзідлер. Відмінності між регіонами, звісно, існують, але кожен прохач притулку в Австрії має право на базові послуги під час розгляду заяви про надання притулку. Ця процедура може зайняти деякий час, і навіть після визнання біженця він не зможе відразу забезпечити себе самостійно. Ті, хто має право на притулок, мають гарантовану підтримку протягом чотирьох місяців.

Парадокс полягає в тому, що мігранти, які не були визнані, але не можуть бути депортовані з юридичних причин, мають ще більші можливості для комфортного життя. Це стосується таких категорій, як сирійці та афганці в нинішній ситуації. Вони залишаються на базовому рівні допомоги назавжди. Вони отримують безкоштовне проживання, триразове харчування та невелику суму кишенькових грошей – 40 євро.

Крім того, кожна мігрантська сім’я, яка проживає приватно, має право на базову допомогу. Наприклад, кожен дорослий отримує 165 євро, сім’я може отримати до 330 євро, а також надається допомога на харчування у розмірі 260 євро на дорослого на місяць. Дітям виплачується допомога у розмірі 145 євро.

Медичне страхування безкоштовне, а на одяг надається субсидія до 150 євро на рік. Повністю компенсуються транспортні витрати на відвідування школи, а також відшкодовуються шкільні витрати, які можуть досягати суми до 200 євро.

Витрати на соціальну допомогу мігрантам покривають 60 відсотків землі та решта федерального уряду, тобто всі австрійці.

Крім того, чутки ходять про те, що мігранти, яким відхилили заяву про надання притулку, також отримують мінімальний дохід у розмірі 1054 євро на місяць — і це може тривати багато років. Державна рахункова палата підтвердила цю інформацію у 2017 році, зазначивши, що одержувачам мінімального доходу часто не потрібно пред’явлення посвідчення особи для отримання коштів.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України