Новини з Австрії

В Австрії майже кожен другий новий автомобіль – великий позашляховик

Як показує поточний аналіз VCÖ, частка позашляховиків у продажах нових автомобілів досягла нового максимуму в 44,5% у першій половині 2023 року.

За даними Австрійського дорожнього клубу (VCÖ), 44,5 відсотка нових автомобілів, зареєстрованих у першій половині року, були позашляховиками. Для порівняння: 2020 року частка становила 31,5 відсотка, 2010 року — лише 12,9 відсотка.

Дивно — 11 690 із 55 937 позашляховиків було зареєстровано у Відні, більше, ніж будь-де ще. Нижня Австрія посідає друге місце з 9855 позашляховиками. Що дратує VCÖ: просування електромобілів також збільшує продаж позашляховиків. Великі гібриди, що підключаються, є справжніми забруднювачами навколишнього середовища, і навіть як чисто електричні транспортні засоби вони споживають багато енергії.

«Звичайно, є позашляховики меншого розміру з меншою витратою палива, ніж у великих, але вони також мають більшу витрату палива, ніж звичайні моделі, які можна порівняти. Той факт, що транспортний сектор у Європі такий далекий від своїх кліматичних цілей і має такі високі потреби в енергії, також пояснюється модельною політикою минулого. Виробникам і політикам слід навчатися на помилках минулого і в майбутньому прагнути найбільш економічних моделей», — підкреслює експерт VCÖ Міхаель Швендінгер.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України