Новини з Австрії

В Австрії існують певні обмеження щодо збирання грибів: що потрібно знати

З усіх грибників, що прибули до Австрії, мало хто знає, що збір грибів в Австрії регламентується, як федеральним законодавством, так і на рівні федеральних земель збору та видам

За загальним правилом, в Австрії гриби, ягоди та інші лісові дари належать власнику лісового угіддя. Однак збирати їх можливо і особам, які не є власниками лісу або діють за згодою. Але тільки в тому випадку, якщо заборона на збирання явно не встановлена самим власником лісу і відсутні інформаційні стенди та щити, що забороняють збирання ягід, грибів у певному місці. Якщо таких немає, то збирати їх можна вільно, не вносячи плату за врожай. Якщо ж така заборона встановлена, то власник лісу цілком може пред’явити грибнику позов про відшкодування збитків, спричинених незаконним збиранням пари грибів.

У деяких випадках такої мовчазної згоди власника лісу недостатньо. На рівні національного законодавства існує низка обмежень щодо збору лісових дарів. Так, Законом про ліс 1975 року (ForstG) передбачено заборону збирати понад два кілограми грибів за один день без спеціального дозволу. Також забороняється збирання грибів з метою подальшого одержання прибутку, якщо відсутній відповідний дозвіл та відповідна реєстрація комерційної діяльності.

На рівні федеральних земель збір грибів можуть заборонити або обмежити на територіях, що особливо охороняються. Обмеження або заборона також можуть стосуватися окремих видів грибів. Такі обмеження існують, наприклад, у Верхній Австрії.

Наприклад, у Верхній Австрії встановлено пряму заборону на збирання наступних видів грибів:

– Боровик неїстівний (Schönfußröhrling, Boletus calopus);
– Гігрофор чорний (Juchtenellerling (Camarophyllus russocoriaceus));
– Строчок осінній (Bischofsmütze, Gyromitra infula);
– Груздь червоно-коричневий (Brätling, Laczarius volemus);
– Головач гігантський (Riesenbovist, Langermannia gigantea);
– Мітрула болотяна (Sumpf-Haubenpilz, Mitrula paludosa);
– Тулостома (Tulostoma brumale);

Збір грибів може бути обмежений або заборонений взагалі за часом на рівні федеральної землі. Наприклад, у Каринтії заборонені до збирання білі гриби та лисички, крім періоду з 15 червня по 30 вересня. Та й то з 7:00 до 18:00 години. І не більше двох кілограмів на людину на день!

Загалом, перш ніж вирушити за грибами в Австрії, ґрунтовно підготуйтеся.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України