Соціальні пільги для шукачів притулку і визнаних біженців в Австрії нині є предметом палких дискусій – вони сильно різняться від землі до землі.
У Верхній Австрії прохачі притулку не отримують кишенькових грошей (40 євро на місяць), у Нижній Австрії замість кишенькових грошей незабаром видаватимуть пільгові картки.
У Відні кишенькові гроші становлять 40 євро на місяць плюс – як і в більшості федеральних земель – близько 260 євро на місяць на харчування. Якщо прохачі притулку винаймають житло в приватному порядку, вони отримують 165 євро на житло на місяць – це 425 євро (плюс 40 євро на кишенькові витрати) на місяць для прохача притулку, який проживає у Відні приватно. Плата оренди для сім’ї становить 330 євро.
“95 відсотків прохачів притулку проживають у квартирах”, – каже Лукас Гахляйтнер-Герц із неурядової організації Asylkoordination. Крім кишенькових грошей і грошей на їжу (на самозабезпеченні), грошей майже немає.
Гроші на одяг. Раз на рік у Нижній Австрії 200 євро йдуть на одяг і – якщо є діти, які зобов’язані відвідувати школу – стартові гроші в розмірі 150 євро на дитину.
Щойно біженець отримує статус визнаної особи, яка шукає притулку, він або вона повинні забезпечувати себе і через три місяці більше не мають права на отримання базових послуг. Якщо він не заробляє грошей (або потребує їх поповнення), у справу вступає соціальна допомога. У Верхній Австрії доросла людина отримує соціальну допомогу в розмірі 1 156 євро на місяць. Те ж саме відбувається і у Відні. Але діти там отримують більше. Сім’я з трьома дітьми у Відні отримує 2 554 євро, у Верхній Австрії – лише 2 138 євро. У Відні це приблизно на 400 євро дорожче.
Особи, які мають право на додатковий захист, отримують повне мінімальне забезпечення в розмірі 1 156 євро у Відні та Тіролі. У Верхній Австрії та Нижній Австрії лише 425 євро від базової безпеки. Це різниця понад 700 євро.