В даний час в Австрії налічується 37 912 активних випадків коронавірусу (субота). Кількість хворих на 100 000 населення – 246,9. У лікарнях перебуває 1099 осіб, 55 з них у палатах інтенсивної допомоги (зайнято 3%). Число смертей від коронавірусу склало 22 082.
Тривалий Covid частіше зустрічається у жінок, людей похилого віку, людей з надмірною вагою і курців. Тепер це підтверджується великим мета-дослідженням, для якого були оцінені дані про більш ніж 860 тисяч постраждалих у всьому світі. Жіночі статеві гормони можуть бути причиною того, що запальні процеси продовжуються навіть після перенесеної гострої інфекції. Жінки також схильні виробляти більше антитіл, ніж чоловіки під час Covid-19. Вік збільшує ризик тривалого Covid з 40 років. Ожиріння є ще одним фактором ризику. І тут, на думку дослідників, за зв’язком насправді стоять запальні процеси. Курці також мають підвищений ризик Long Covid, і у них більше шансів серйозно захворіти на Covid-19. Є й хороша новина: у людей, які отримали як мінімум дві дози вакцини, ризик Long Covid був на 40% нижчим.
Тим не менш, ÖVP і FPÖ домовилися, серед іншого, що земля Нижня Австрія не проводитиме жодних рекламних заходів щодо вакцинації проти корони у майбутньому. Крім заборони на просування вакцинації, сторони також домовилися про відміну вимоги про вакцинацію всіх бюджетників. Це означає, що всі ті колишні співробітники, які раніше не могли продовжувати свою роботу через обов’язкову вакцинацію проти коронавірусу, можуть повернутися на свої робочі місця. Влада землі також погодилася з тим, що там, де Нижня Австрія здійснює суверенітет над персоналом, не вживатимуть жодних заходів, які призводять до прямої або непрямої вакцинації проти корони. Крім того, із 30.04. 2023 р. скасовано вимогу носіння масок для співробітників у всіх клініках державного агентства охорони здоров’я.
“Це може статися швидше, ніж ви думаєте”, – це звичайна фраза, яку говорять експерти про бездомність. Незважаючи на важке дитинство в інтернатах та без підтримки сім’ї, уродженцю Відня спочатку вдавалося вести задоволене та успішне життя. Але потім прийшла пандемія, а разом із нею і глибокий перелом у житті 57-річного чоловіка. “У березні 2020 року всіх співробітників моєї компанії було звільнено через ситуацію з коронавірусом”, – говорить він. Крім того, був страх із минулого: «У дитинстві я постраждав від щеплення від віспи». Еріх Т. замкнувся на два роки і майже не контактував із зовнішнім світом. “Я страждав від панічних атак і не звертався за грошима AMS, тому що не міг вибратися”, – говорить він. В результаті гроші скінчилися. «Якийсь момент у мене майже нічого не залишилося і я продав квартиру». Сьогодні Еріх Т. живе у притулку у Леопольдштадті. Там люди, котрі втратили житло, можуть на короткий час знайти дах над головою. Суспільство Johanniter управляє трьома такими надзвичайними сховищами на 330 ліжок у Відні. «Класичний бомж у віці близько 60 років, який страждає на алкоголізм, давно зник. У нас тепер більше молоді. Безпритульними стають швидше, ніж ви думаєте», — кажуть соціальні працівники.