Новини з Австрії

В Австрії «ціновою поліцією» хочуть сповільнити інфляцію

Той факт, що інфляція в Австрії знову зросла до 9,8%, а не знизилася попереднього місяця, тепер посилює заклик до більш радикального втручання в ціноутворення. Політики з ÖGB та AK наполягають на контролі, вимогах до схвалення та зниження податків.

Глава WIFO Габріель Фельбермайр закликав до більшої прозорості цін та контролю за 20-30 найважливішими продуктами харчування, тобто до «цінової поліції».

Фельбермайр очікує вищої інфляції за рік загалом і попереджає, що різниця в інфляції, що росте, в порівнянні з єврозоною ставить під загрозу конкурентоспроможність Австрії. Порівняння рівня цін у ЄС доступні лише до 2021 року, розрахунок складний та переплетений із рівнем інфляції, але не повністю ідентичний. Це також означає, що Австрія тим часом стала четвертою найдорожчою країною у зоні євро. Нині лідирують Люксембург, Фінляндія та Ірландія.

Президент ÖGB Вольфганг Каціан наполягає на скасуванні або принаймні зниженні вдвічі ПДВ на основні продукти харчування. «І щоб гарантувати, що це скорочення не видихнеться, нам потрібна база даних цін та антиінфляційна комісія». Без втручання в ринок, за його словами, це вже неможливо, оскільки разова допомога для пом’якшення інфляції, на яку досі витрачено 30 мільярдів євро, спрацювала лише один раз.

Головний економіст АК Маркус Мартербауер посилається на 1970-ті роки, коли інфляція також була високою. На той час існували комісії, до яких потрібно було звертатися за підвищенням заробітної плати та цін, і вони набирали чинності лише після їх затвердження.

Крім того, це було б дешевше для бюджету, ніж виплати допомоги, а регулювання чи зниження податку на продукти харчування також було б соціально коректнішим, оскільки від цього виграли б, зокрема, малозабезпечені. У разі орендної плати можливе призупинення автоматичного підвищення індексу.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України