Новини з Австрії

В австрійських супермаркетах проблеми зі зіпсованими фруктами та овочами

Гнилі фрукти: Проблеми зі зіпсованими фруктами та овочами в супермаркетах Австрії

Захисники прав споживачів з Палати праці Верхньої Австрії перевірили асортимент свіжих фруктів і овочів на полицях місцевих супермаркетів.

Результати виявилися плачевними: зіпсовані товари були виявлені в кожному магазині. Перевіряльники виявили чотири зіпсовані продукти в Norma, три – в Lidl, по два – у Winkler Markt, Uni Markt, Penny Markt, Hofer і Maxi Markt і по одному – в Billa і Eurospar.

За нинішніх високих цін особливо дратує покупців, коли невдовзі після купівлі з’ясовується, що фрукти чи овочі зіпсувалися в сітці або пластиковому лотку. Якщо покупці платять повну ціну, то вони можуть розраховувати і на бездоганний товар. Роздрібним торговцям продуктами харчування слід давати співробітникам більше часу на перевірку і сортування товарів. Фрукти та овочі повинні своєчасно пропонуватися за зниженими цінами, тому що їжа занадто цінна, щоб її викидати.

Пліснява не тільки огидна, а й потенційно шкідлива для здоров’я. Не вся, але деякі види цвілі виробляють токсичні продукти метаболізму, відомі як мікотоксини. Хоча гостре отруєння пліснявою трапляється лише в рідкісних випадках, довгострокові наслідки становлять особливу проблему. За багаторазового або тривалого впливу ці токсини можуть пошкодити печінку, нирки, імунну систему або сприяти розвитку раку.

– Полуницю, чорницю, ожину та малину слід ретельно перевіряти перед покупкою і правильно транспортувати.

– Якщо запліснявіла тільки одна ягода, слід видалити і ягоди, розташовані безпосередньо поруч із нею. Якщо кілька ягід уже уражені пліснявою, слід викинути всю упаковку.

– Інші фрукти та овочі, такі як огірки, помідори, персики або нектарини, також слід викидати цілком, якщо вони вражені пліснявою.

– Заморожування або приготування овочів чи фруктів не допомагає боротися з токсинами цвілі, оскільки вони стійкі як до тепла, так і до холоду. Тому переробка підгнилих або запліснявілих фруктів у компот або варення не є вирішенням проблеми.

Не поспішайте робити покупку! Не просто порівнюйте ціни, а й звертайте увагу на якість. Обирайте фрукти без пошкоджень і віддавайте перевагу стиглим продуктам. Купуйте якомога свіжіші продукти і переконайтеся, що вони зберігалися належним чином.

За матеріалами: https://www.vienna.at/

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України