Новини з Австрії

В австрійському Зальцбурці кандидат від комуністів здобув друге місце на виборах мера

Вибори бургомістра австрійського Зальцбурга виявили переможця лише у другому турі. Навіть якщо зараз не всі голоси підраховані, є явні ознаки успіху кандидата від SPÖ Бернхарда Ауінгера в місті Моцарта.

Опонентом був член місцевої ради від компартії Австрії Кей Міхаель Данкль.

Навіть якщо великої сенсації в Зальцбурзі не вдалося матеріалізуватись, це був більш ніж пристойний успіх для комуністів: сам факт того, що Кей-Міхаель Данкль пройшов у другий тур (явка виборців 46,8%) на посаду голови ратуші, показує, де у мешканців Моцартштадта болить – Данкль вважається рішучим борцем за доступне житло.

Чим і хоче скористатися майбутній глава міста Ауінгер, який явно виграв із 62,5 відсотками голосів. Його опонент Данкль має стати «житловим депутатом». «Це те, чим він захоплений», — заявив Ауінгер, який відвоював посаду мера у ÖVP і тепер керуватиме червоно-темно-червоними (партійні кольори SPÖ та KPÖ) містом. У місцевій раді, що складається з 40 членів, SPÖ (11) та KPÖ Plus (10) мають незначну більшість. У майбутньому ÖVP матиме вісім місць у ратуші, Bürgerlist – п’ять, FPÖ – чотири, NEOS та Liste SALZ – по одному.

Комуніст Данкль заявив про гарний результат на цих виборах, незважаючи на поразку у другому турі виборів. «П’ять років тому ми увійшли до міської ради, що складається із 40 осіб, з одним мандатом. Два тижні тому ми збільшили кількість наших мандатів удесятеро і перейшли до другого туру виборів. Це показує, що багато людей хочуть іншої, більш соціальної політики. Зрозуміло, що системні партії почали нервувати».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України