Високий попит на персонал: дві з трьох вакансій в даний час відкриваються для іноземних працівників. Квота іноземців в туризмі перевищує 50 відсотків
Австрійський ринок праці стає все більш інтернаціональним – в тому числі з-за зростаючої нестачі кваліфікованих робітників. Відновлення зростання вітчизняної економіки влітку навіть привернуло до Австрії рекордна кількість іноземних працівників, судячи з кількості співробітників головної організації агентств соціального страхування. Відповідно, в серпні зайнятість збільшилася на 100 000 чоловік. В їх число входили майже 30 000 австрійців і 70 000 неавстрійцев.
Станом на кінець серпня в Австрії було 882 000 працевлаштованих осіб із закордонним паспортом, що на 8,4 відсотка більше, ніж рік тому. З іншого боку, кількість австрійських працівників зросла лише на один відсоток (див. Графік).
За останні п’ять років кількість іноземних співробітників збільшилася з 19 до 22 відсотків. Самозайняті, наприклад, що знаходяться під цілодобовим наглядом, сюди не включаються. Згідно з більш ранніми прогнозами, пропозиція робочої сили за межами Австрії мало перевищити мільйон тільки в 2023 року.
Квота для іноземців в даний час найвища в сільському і лісовому господарстві – 54 відсотки, за нею йдуть житло і громадське харчування – 52 відсотки (Відень: 60 відсотків). У країнах походження спостерігається динамічний зміна. Влітку був приплив вище середнього, особливо з Угорщини, Румунії, Словаччини та Хорватії. Цікаво: угорці незабаром повинні витіснити німців як найчисленнішу групу іноземних працівників на ринку праці.
Також зростає кількість працевлаштованих людей з країн, що не входять в ЄС, особливо серед визнаних біженців. У серпні AMS встановила обережно позитивний баланс щодо інтеграції робочих місць. З 9 500 осіб, яким було надано притулок в Австрії після хвилі біженців в 2015 році, більше половини вперше працевлаштувалися влітку. На початку періоду спостереження, в червні 2016 року, значення становило всього 10 відсотків. Більшість осіб, які мають право на притулок, працюють у сфері громадського харчування, але багато також працюють в якості тимчасових працівників або в роздрібній торгівлі. В кінці серпня близько 30 000 прохачів притулку були зареєстровані як безробітні в AMS. Особливо великі проблеми виникають з працевлаштуванням жінок.