Новини з Австрії

В Австрії з 2025 року ввели податок на одноразові пластикові пляшки

Рада міністрів Австрії прийняла закон про депозит для одноразових пластикових пляшок

У середу Рада міністра Австрії прийняв закон про депозит для пластикових пляшок і банок. Таким чином, новий Закон про поводження з відходами передбачає, що з 2025 року при купівлі одноразової упаковки для напоїв буде стягуватися застава, яку покупці отримають назад при поверненні упаковки в магазин.

«Тоді ми зможемо краще переробляти і зробити так, щоб пляшка знову стала пляшкою», – сказала міністр навколишнього середовища Леонора Гевесслер (Зелені).

Вже до 2024 року в магазини поступово повернеться обов’язкова пропозиція упаковки багаторазового використання. З цього моменту напої в такій упаковці знову з’являться в усіх супермаркетах. «З пропозицією багаторазового використання в бізнес повертається свобода вибору. Я хочу, щоб кожен, хто хоче багаторазового використання, отримав таку можливість. Ось чому ми знову вводимо обов’язкову пропозицію багаторазового використання в Законі про управління відходами. З 2024 року в усіх магазинах знову з’являться категорії товарів в упаковці, що підлягають поверненню. Не тільки пиво, а й соки, мінеральна вода і молоко », – каже Гевесслер.

Поправка до Закону про поводження з відходами тепер повинна бути розглянута в парламенті. Після прийняття рішення міністерство захисту клімату хоче пропрацювати разом з бізнесом конкретну суму депозиту. Очікується, що з 2025 року банку енергетичного або безалкогольного напою в пластиковій пляшці буде коштувати на 20-30 центів дорожче.

Введенні депозиту передували роки обговорення

Зовсім недавно більшість мереж супермаркетів також висловилися за відповідну систему. Щорічно в Австрії проводиться більш 900 000 тонн пластикових відходів. З них близько 50 тисяч тонн – це упаковка від напоїв.

«Політичне рішення прийнято. Тепер великі роздрібні мережі будуть реалізовувати проект депозиту. У той же час ми, як WKÖ, неодноразово вказували, що введення такого депозиту, зокрема, загрожує величезним додатковим тягарем виробникам і продавцям », – сказав Крістіан Праухнер з Австрійської торгової палати (WKÖ). Міністр Гевесслер несе «політичну відповідальність за те, щоб введення одноразового депозиту не відбувалося за рахунок всіх тих тисяч незалежних роздрібних торговців, які протягом десятиліть продавали напої в упаковці багаторазового використання».

Асоціація австрійської хімічної промисловості (FCIO) вітала закон про депозит на одноразові пляшки та банки для напоїв як «важливий елемент в розширенні економіки переробки пластмас». Цей захід призведе до того, що в майбутньому виробники упаковки зможуть переробляти більше відходів.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України