Діаспора

В Австрії з 1 грудня введено верхню межу ціни на електроенергію

Вся інформація про субсидії

Стримування зростання цін на електроенергію почне діяти з 1 грудня 2022 року до 30 червня 2024 року, а максимальний розмір державної субсидії становитиме 30 центів за кіловат-годину. Уся інформація про модель доступна тут.

У середу австрійський уряд затвердив у Раді міністрів граничні ціни на електроенергію. Це обмежує тарифи до середини 2024 року. Крім федеральної субсидії можуть вводитися і земельні субсидії, які – як у Нижній Австрії – вже були надані під час кризи. Як підкреслив канцлер Карл Нехаммер (ÖVP), відповідальність за вихід за межі федеральних заходів лежить на самих землях.

Давно обговорювана часто потрібна гранична вартість електроенергію – тобто верхня межа вартості для кінцевих споживачів – стала гальмом вартості електроенергії. Субсидується базова потреба 2 900 кВт/год на рік, що, за даними Міністерства енергетики, відповідає приблизно 80 відсоткам середнього споживання австрійських домогосподарств.

[su_posts template=”templates/list-loop.php” posts_per_page=”4″ tax_term=”6″ order=”desc”]

Більше половини домогосподарств споживають менше електроенергії, і тому їх споживання субсидуватиметься. За даними міністерства, обмеження зростання цін на електроенергію дозволить домогосподарству заощадити в середньому близько 500 євро на рік – при цьому право на субсидування вартості електроенергії поширюється на вторинне житло. Загалом це коштуватиме платникам податків приблизно 3-4 мільярди євро.

Нижній поріг передбачається на рівні 10 центів за кіловат-годину, що відповідає приблизно докризовому рівню. Верхній поріг складає 40 центів за кіловат-годину. Так, наприклад, якщо енергопостачальна компанія стягує плату за електроенергію у розмірі 25 центів за кіловат-годину, держава забирає собі 15 центів за кВт/год за кожен із перших 2 900 кВт/год. Ті, хто мав би платити 40 центів за кВт/год, одержують 30 центів від держави. При ціні 45 центів державна субсидія становить 30 центів.

Очікується, що гальмування вартості електроенергії почне діяти безпосередньо у рахунках за електроенергію з 1 грудня і діятиме до 30 червня 2024 року. Домогосподарства, в яких проживає понад три особи, матимуть змогу подати заявку на додаткову субсидовану квоту на електроенергію на другому етапі. Тут модель все ще перебуває на стадії розробки.

Для людей, які звільнені від плати за трансляцію GIS, буде надано додаткову знижку у розмірі 75 відсотків. За даними Міністерства енергетики, ця група складає близько 300 000 осіб, які – залежно від свого споживання – заощадять до 200 євро.

Реакція на зниження цін на електроенергію, ухвалене урядом у Раді міністрів у середу, була незмінно критичною. У той час як FPÖ і NEOS були повністю незадоволені, для SPÖ цей крок був зроблений надто пізно.

За матеріалами: https://www.vienna.at/
Фото: ©APA/ROLAND SCHLAGER

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України