Авторські статтіНовини з Австрії

В Австрії обрали «слово року»

Слово 2018 року в Австрії — «Безмовний канцлер 2.0»

Це слово, втім, вже визнавалося словом 2005 року. Канцлером, щодо якої воно було винайдено, був Вольфганг Шюссель. Тоді Шюссель отримав звання «Schweigekanzler» («Безмовний канцлер») після публічної тижневої тиші.

Нинішній канцлер Себастіан Курц повністю заслуговує, на думку журі, це ім’я. Він також неодноразово уникав висловлюватися на неприємні для нього тими. Крім того він також ніколи не коментував дії і заяви партнерів по коаліції, хоча громадськість, на думку журі, була вправі їх очікувати від федерального канцлера.

Вислів — «Що з вами, пані міністр?» Це питання було задано міністру охорони здоров’я і соціальної політики під час дискусії в парламенті про заборону куріння.

Антивислів року — “На 150 євро в місяць можна спокійно прожити!» Воно належить вже самій пані міністру охорони здоров’я та соціальної політики, що вирвалося у неї під час телевізійного інтерв’ю.

Молодіжне слово року — «Oidа». «Ойда» може означати все і нічого. Від здивованого вигуку з різними значеннями, подиву, в сумі до невеликої завуальованій загрози. До речі, в цьому році один молодий чоловік був оштрафований на 100 євро за звернення «Ойда» до співробітника поліції.

Фото: picturedesk.com

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України