Новини з Австрії

В Австрії рецепти на ліки стали цифровими

З липня в Австрії електронний рецепти в системі медичного страхування мають остаточно замінити паперові. Палата фармацевтів Австрії тепер попереджає про майбутній хаос.

Все має бути повністю цифровим – від видачі рецепту до його викупу в аптеці та подальшого виставлення рахунку. Передбачається, що пацієнт може викупити рецепт за допомогою електронної картки з QR-кодом у додатку на смартфоні або дванадцятизначним кодом, який він отримає від лікаря.

Але на сьогоднішній день при реалізації плану виник би ризик проблем в аптеках. Причиною цього є відсутність сканерів для зчитування кодів. Палата фармацевтів попереджає про “фіаско” проекту, що насувається, сказав президент Ульріку Мурш-Едлмайр в інтерв’ю АПА.

Голова Конференції установ соціального забезпечення Петер Ленер різко відкинув критику на адресу аптечної асоціації

За його словами, система працює. Він назвав звинувачення фармацевтів “нагнітанням паніки” та “навмисною дезінформацією”, які викликали невпевненість серед усіх учасників. Електронний рецепт “вже успішно впроваджений по всій Австрії” та працює. Минулого тижня було виписано 1,2 млн. електронних рецептів.

Тим більше, що рішення ще не затверджено, і палата закликає зробити це до кінця року. У середу уряд вніс поправку до Закону про медичну телематику у Національній раді. Але часу залишилося не так багато, бо за поточною правовою ситуацією з 1 липня діє лише електронний рецепт.

По матеріалам: https://www.heute.at/

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України