Червоні плями, невеликі укуси – телефон Камілі Ганни Хорват-Карвас не вимикається вже кілька днів. Їй доводиться виходити на боротьбу з клопами кілька разів на день. Досвідчений експерт, який працює по всій Австрії, стривожена.
Постільні клопи швидко розповсюджуються – одна самка може створити цілу популяцію. Їх часто не розпізнають вчасно, оскільки висипання не завжди з’являється відразу. Однак сліди фекалій у ліжку можуть бути ознакою зараження постільними клопами. “Нерідко постільні клопи потрапляють у ваші чотири стіни разом із багажем”, – каже Хорват-Карвас. У будь-якому випадку необхідна швидка та ефективна боротьба з постільними клопами, щоб запобігти їх поширенню.
- Регулярно змінюйте постільну білизну. Текстиль слід прати у пральній машині за температури 60 градусів щонайменше 30 хвилин.
- Не носите свій багаж прямо до спальні після прибуття.
- Багато людей недооцінюють паразитів і нехтують тим фактом, що вони також можуть бути занесені до своїх чотирьох стін через сидіння в громадському транспорті.
- Ефірні олії або ароматичні свічки можуть зупинити поширення захворювання у короткостроковій перспективі.
- Переконайтеся, що ліжко не стикається безпосередньо зі стіною – клопи не можуть літати.
До речі: клопи ведуть нічний спосіб життя і тому не можуть бути виявлені вдень. Якщо вони активні протягом тривалого часу, по кімнатах поширюється солодкуватий запах.
Якщо ви підозрюєте зараження, обов’язково зверніться до фахівця боротьби зі шкідниками, щоб швидко зупинити його подальше поширення.
Домашні клопи — це невеликі (від трьох до восьми міліметрів у довжину) комахи, які найчастіше живуть у спальних меблях, ящиках під ліжками, щілинах під плінтусами та постільній білизні. Цьому виду вже кілька тисяч років. Вважається, що вперше клопи з’явилися на Середньому Сході. Перші згадки про них зустрічаються у давньогрецьких джерелах близько 400 року до нашої ери. Про цих комах писали знамениті філософи та вчені Пліній та Аристотель. Зокрема, у роботі «Природна історія» Пліній стверджував, що клопи могли вилікувати від зміїних укусів та вушних інфекцій. Клопи переважно харчуються людською кров’ю, рідко кров’ю птахів і тварин. Клопи можуть виживати навіть за мінус 17 градусів, а при нестачі крові долають великі відстані. Живуть комахи гніздами, але колонії не утворюють. Якщо їх стає дуже багато, перебираються до сусідніх кімнат.