Новини з Австрії

В Австрії невакцинованих планують штрафувати щоквартально до 3600 євро

Міністр охорони здоров’я Вольфганг Мюкштейн (зелені) та конституційний міністр Каролін Едтштадлер (ÖVP) представили у четвер докладну інформацію про план введення обов’язкової вакцинації проти CoV, запланований з лютого 2022 року.

Проект буде розглянутий до 10 січня і набуде чинності на початку лютого. Крім Зелених та ÖVP законопроект підтримали NEOS та SPÖ.

Закон буде застосовуватися до всіх осіб старше 14 років, які проживають в Австрії. Є винятки і для видужавших – на 180 днів із дня позитивного результату ПЛР-тесту. Виняток також складають вагітні жінки та ті, хто не може бути вакцинований за станом здоров’я. Як виняток потрібне медичне підтвердження. Такий винятковий тест може бути виданий, наприклад, лікарями загального державного медичного страхування, фахівцями з внутрішніх хвороб, психіатрами та лікарями з шкірних та венеричних захворювань, гінекологами та працівниками громадської охорони здоров’я.

Для лікарів, які видають фальшиву довідку про виключення, передбачено штраф до 3600 євро.

Водночас, Мюкштейн сказав, що вакцинація “настійно рекомендується” вагітним жінкам. За словами міністра, для цього є “чіткі рекомендації” Національної ради з вакцинації (NIG).

Терміни вакцинації будуть встановлюватися щокварталу, протягом яких усі особи, які підлягають обов’язковій вакцинації, повинні бути вакциновані або вказати причину виключення в центральному реєстрі вакцинації. Перший крайній термін – 15 березня.

“Якщо це не зроблено, то штрафи накладаються щокварталу”, – сказав Мюкштейн. Згідно з прес-релізом, термін дії закону “швидше за все” закінчиться наприкінці січня 2024 року. Тим, хто не зареєструвався, загрожує штраф у звичайному порядку до 3 600 євро. При цьому враховуватиметься ситуація з доходами. Як варіант, можлива “укорочена процедура” зі штрафом до 600 євро. Альтернативне покарання як позбавлення волі не застосовується.

Законопроект буде розглянутий до 10 січня і набуде чинності на початку лютого

Едштадлер заявила на прес-конференції, що законопроект підтримають чотири партії. Суть численних розмов у тому, що загальна вакцинація потрібна, щоб знайти шлях із пандемії. Обов’язкова вакцинація вважається допустимою з погляду судової системи європейського права. Мета має полягати у захисті громадського здоров’я, кошти мають бути ефективними та пропорційними – і це вакцинація. За її словами, вакциновано ще замало людей. В даний час 67,8 відсотка населення мають свідоцтво про активну вакцинацію, 72,0 відсотка отримали хоча б один укол.

На питання про новий варіант вірусу Омікрон, який, згідно з останніми даними, може підірвати захист від вакцинації, Мюкштейн сказав, що зараз ще неможливо оцінити, як Омікрон вплине на процес зараження.

“Ми дізнаємося про це тільки в найближчі кілька тижнів. Важливо ввести третю дозу якнайшвидше, не чекаючи появи адаптованої вакцини”, – послався на думку експертів.

Якщо під час пандемії з’ясовується, що необхідні подальші вакцинації (наприклад, адаптований четвертий укол), то специфікації може бути змінено.

За матеріалами: https://orf.at/
Фото: APA, stock.adobe.com, Krone KREATIV

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

7 + eight =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.