Новини з Австрії

В Австрії настає підвищення цін на шніцелі

Ковбаса, шинка, шніцель — всі стані дорожці одразу після Великодня. Підвищення цін може скласти від восьми до десяти відсотків. Карл Шмидбауэр, голова ссобщества м’ясної промисловості та керівник віденського ковбасного комбінату Wiesbauer, розповів про вибухове зростання цін протягом кількох місяців: «З початку року вони зросли на 30 відсотків».
Причина цього криється в африканській чумі свиней, яка в даний час має Китай. З-за неї близько мільйона тварин вже були вбиті. Тепер, коли ця кількість на внутрішньому ринку, Китай все частіше купує товари з Європи. Тому ціни стрімко ростуть, у тому числі в Австрії.

Досить дивно, що ціни зросли так сильно за мільйона тварин. Проте необхідно також враховувати загальний контекст. З точки зору фермерів, рівень цін раніше був низьким — тепер цьому прийшов кінець. Насправді, ціни знову просто тільки «нормалізуються», вважають експерти.

В даний час ціна для свинарів становить 175 євро за свиню — це на 25 євро більше, ніж у січні. Підвищення цін триватиме протягом наступних декількох тижнів, і це точно.
Протягом багатьох років в цьому році вперше в європейському свинарстві знову з’явився мінус. Однак всесвітньої нестачі свинини не варто побоюватися. Рівень самозабезпеченості свининою в Європі становить від 115 до 120 відсотків. Кожна шоста свиня експортується. Найбільша країна-виробник тут — Німеччина, але також Голландія та Іспанія входять в число найбільших виробників свинини.
Фото: pixabay.com

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України