Новини з Австрії

В Австрії Конституційний суд випустив 26-річного наркодилера-афганця з в’язниці на тлі демонстрації проти висилки в Афганістан

Конституційний суд випустив наркодилера з депортації в'язниці на тлі демонстрації LINKS проти висилки в Афганістан

Конституційний суд (VfGH) у Відні звільнив у середу очікує депортації афганця. Депортація вже двічі засудженого дилера неможлива.

Коротенько по справі: 26-річний чоловік подав прохання про надання притулку в грудні 2015 року та отримав негативне рішення в 2017 році. Чоловік двічі був викритий в незаконному обороті наркотиків. Його спочатку засудили до 14 місяців позбавлення волі умовно, а потім судом Wr. Нойштадт – до одного року тюремного ув’язнення. З в’язниці він був поміщений під варту в очікуванні на депортацію. Перебуваючи під вартою, чоловік подав чергове прохання про міжнародний захист. Федеральний адміністративний суд (BVwG) як і раніше вважав за продовження утримання під вартою в очікуванні на депортацію відповідним, оскільки існує ризик втечі. Однак той подав скаргу на це рішення до Конституційного суду.

А оскільки VfGH не бачить можливості депортації, афганець був звільнений з-під варти. Рішення суду поширюється тільки на нього, але Конституційний суд вже опублікував своє рішення. Адвокат афганця Клеменс Ланер так прокоментував рішення:

«Я розумію це так: випустіть людей з-під варти, тому що ви все одно не можете їх депортувати». Однак для адвоката неважливо, чи є у цієї людини судимість чи ні. «Якщо йому загрожують смертю в Афганістані, він не буде депортований», – сказав Ланер.

Тим часом, щонайменше 1 500 осіб вийшли на демонстрацію перед штаб-квартирою ÖVP під гаслами «немає кордонів, немає націй, припинити депортацію» проти жорсткої політики уряду щодо біженців. Мітинг організувала партія LINKS. Вони зажадали безпечних шляхів евакуації для людей, які хочуть уникнути диктатури талібів.

За перші два тижні серпня в Бургенланді поліція затримала в цілому близько 1 200 нелегалів. У перший тиждень трохи менше 500, у другу – 700. В даний час під вартою в очікуванні на депортацію перебувають 35 афганців.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України