Новини з Австрії

В Австрії хочуть застосовувати обов’язкову вакцинацію з 14 років

В даний час в Австрії налічується 13 329 активних випадків коронавірусу (п’ятниця). Кількість хворих на 100 000 населення – 1022,6. У лікарнях перебуває 902 особи, 220 з них у палатах інтенсивної допомоги (зайнято 10%). Число смертей від коронавірусу склало 13456. Вакцинувалося 6677304 осіб (74,75% всього населення). 71,40% вже має повний захист.

За словами керівника федеральної рятувальної служби Джеррі Фойтіка, який також є членом GECKO, вчора в Австрії на карантині перебувало 360 000 людей. Їм більше не дозволено або вони не можуть залишати свої будинки, “бо вони занадто хворі на це, інфіковані або є контактними особами. Тенденція різко зростає вже кілька днів”, — написав Фойтик у Twitter.

Федеральний уряд Німеччини знову класифікував Австрію як зону підвищеного ризику з неділі через велику кількість коронавірусних інфекцій

Винятками є громади Міттельберг та Юнгхольц, а також Рісталь у районі громад Фомп та Ебен-ам-Ахензеї. Загалом у списку ризику перебувають майже 140 із приблизно 200 країн світу. Будь-хто, хто в’їжджає в країну із зони підвищеного ризику і не повністю вакцинований або не одужав, повинен перебувати на карантині протягом десяти днів і може залишити його лише через п’ять днів після в’їзду з негативним тестом.

Доопрацьований законопроект про обов’язкову вакцинацію фактично має бути відправлено опозиції у п’ятницю

Як завжди наголошував уряд, обов’язкова вакцинація має застосовуватися з 14 років. З цього віку виникає кримінальна відповідальність в Австрії. Але це може бути змінено у законопроекті та збільшено до 18 років. Таким чином, штрафи стосуватимуться лише нещеплених дорослих. Закон має бути обговорений у парламентському комітеті з охорони здоров’я у понеділок та прийнятий Національною радою у четвер.

Наразі ведуться обговорення на експертному рівні з іншими партійними фракціями парламенту. Для прийняття рішення потрібна проста більшість, яка є у ÖVP та “Зелених” як у Національній, так і у Федеральній раді.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України