В австралійському чагарнику знайшли синтетичне органічне з’єднання

Японські вчені знайшли рідкісну і крихку органічну сполука спірононен в ефірному маслі чагарнику, що зростає в Австралії. Цей девятикомпонентний вуглецевий цикл ніколи раніше не зустрічався в природних матеріалах.

Наукове видання Organic Letters опублікувало дослідження вчених з Державного університету в Канадзаве в Японії, які вивчали органіку тропічного лісу в Східній Австралії. Провідний спеціаліст Кіоко Накагава-Гото заявив про те, що вони знайшли з’єднання, яке ніколи раніше не було помічено в природних матеріалах. Однак детальніше-вивчення ефірного масла чагарнику, який відноситься до роду червонофруктового лавра, показало, що раніше вчені помилялися. Вязка структура дозволила зберегтися дуже нестійким кільцям, циклобутанам, які і формують з’єднання. Ці два кільця створені з атомів вуглецю. На кожне кільце йде 6 атомів, а ще два служать для формування подвійного зв’язку в одному з кілець.

Як відомо, біологічна активність цієї речовини ще не вивчена до кінця, але вчені впевнені, що їх відкриття зможе просунути вивчення нестійких синтетичних органічних елементів у природних речовинах.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

9 − 7 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh