Японські вчені знайшли рідкісну і крихку органічну сполука спірононен в ефірному маслі чагарнику, що зростає в Австралії. Цей девятикомпонентний вуглецевий цикл ніколи раніше не зустрічався в природних матеріалах.
Наукове видання Organic Letters опублікувало дослідження вчених з Державного університету в Канадзаве в Японії, які вивчали органіку тропічного лісу в Східній Австралії. Провідний спеціаліст Кіоко Накагава-Гото заявив про те, що вони знайшли з’єднання, яке ніколи раніше не було помічено в природних матеріалах. Однак детальніше-вивчення ефірного масла чагарнику, який відноситься до роду червонофруктового лавра, показало, що раніше вчені помилялися. Вязка структура дозволила зберегтися дуже нестійким кільцям, циклобутанам, які і формують з’єднання. Ці два кільця створені з атомів вуглецю. На кожне кільце йде 6 атомів, а ще два служать для формування подвійного зв’язку в одному з кілець.
Як відомо, біологічна активність цієї речовини ще не вивчена до кінця, але вчені впевнені, що їх відкриття зможе просунути вивчення нестійких синтетичних органічних елементів у природних речовинах.