Техно

В “Атлон Авіа” повідомили низку деталей про нову версію безпілотника

Безпілотний комплекс “Фурія” А1СМ експлуатується на полі бою з 2014 року і тепер у компанії зробили удосконалений “розвідник” з урахуванням реалій сучасного поля бою

Джерело: Defence Express

Український виробник безпілотних літальних апаратів “Атлон Авіа” (входить до складу NAUDI) раніше цього місяця на виставці MSPO-2024 у Польщі вперше представив модернізований безпілотник “Фурія А2-С”, причому детальної інформації про цей дрон у компанії не розкривали, обмежившися даними про те, що він має збільшений час польоту і здатен переносити більше корисного навантаження.

Разом з тим, в “Атлон Авіа” зрештою вирішили розкрити більше інформації про свою нову розробку – генеральним директором Артемом В’юнником поспілкувалися журналісти видання dev.ua, які на власні очі побачили оновлений розвідувальний безпілотник української компанії.

Зверху - оновлена "Фурія 2", знизу - стара "Фурія", фото - "Технологічні Сили України"
Зверху – оновлена “Фурія 2”, знизу – стара “Фурія”, фото – “Технологічні Сили України”

 

Передусім з його слів виходить, що попередник оновленого безпілотника, А1СМ “Фурія”, який експлуатується на полі бою вже 10 років, потроху вичерпує свої можливості і не покриває всі ті завдання, які має виконувати в інтересах артилерійських підрозділів – тому з урахуванням сучасних реалій поля бою виникла потреба у модернізації (фактично створенні нової версії) “Фурії” з ухилом в збільшення тривалості та дальності польоту відповідно.

Тактико-технічної характеристики нового дрона, який створений за тією ж схемою “літаюче крило”, все ж таки не розголошують. Разом з тим, В’юнник відзначає, що тривалість польоту “Фурії-2” становить майже шість годин, що вдвічі більше у порівнянні з першою версією БПЛА, для якої цей показник становив три години, тоді як радіус дії А1СМ “Фурія” становив 50 км, а протяжність маршруту – до 200 км.

Що відрізняє “Фурію 2” від попередньої версії – значно більший внутрішній об’єм, куди можна поставити “все, що ми хочемо” – В’юнник наголошує, що фактично у оновленому БПЛА реалізовано “фундамент”, який можна буде удосконалювати у найближчі років 10. Для цього БПЛА зокрема вже розробляють рішення на базі штучного інтелекту, які забезпечуватимуть живучість дрона.

В’юнник відзначає, що перший передсерійний виріб станом на сьогодні проходить заводські випробування, далі буде низка тестувань вже з військовими та прийняття на озброєння. У планах до кінця 2024 року запустити серійне виробництво безпілотників “Фурія 2”.

Щодо вартості нового БПЛА, то він буде дорожчим за попередню версію. “Але точно не буде йтися про двократне підвищення ціни комплексу. Найімовірніше, вартість другої “Фурії” буде більше певний відсоток. Поки про ціну складно говорити, тому що навіть сьогодні в нас ще є певна дискусія щодо наповнення”, – відзначає очільник “Атлон Авіа”.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України