В Арктиці знайшли другий корабель зниклої експедиції Франкліна

У льодах Арктики знайшли уламки другого корабля зниклої в ХІХ столітті британської експедиції, якою керував сер Джон Франклін. Кораблі, що вийшли в 1845 році з Британії, вирушили в недосліджені полярні місця арктичного регіону. Всі члени заходу загинули, 1847 року кораблі були затерті торосами.

В північній частині Канади виявлені уламки другого наукового судна, що входило до складу технічного забезпечення арктичної експедиції сера Джона Франкліна. У 1847 році два корабля не повернулися з Арктики, про долю 129 моряків і вчених нічого не було відомо. У світовій географії дані дослідження арктичної зони отримало назву Franklin’s lost expedition. В Канаді виявлені фрагменти флагманського корабля «Терор», його основа знаходиться на глибині 24 метрів.

Фрагменти були виявлені за допомогою глибинного лазерного сканера 3 вересня поблизу острова Бичі (бухта Нунавут) екіпажем науково-дослідного судна «Мартін Бергман».
З історії відомо, що Франклін в 1845 році зробив четверту за рахунком експедицію, перебуваючи у віці 59 років, для дослідження невідомої частини Північно-Західного проходу. У «Терора» добре збереглися всі три щогли, люки корпусу задраєні.

 

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

four × 5 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh