Авторські статтіНовини

В Арктиці знайшли другий корабель зниклої експедиції Франкліна

У льодах Арктики знайшли уламки другого корабля зниклої в ХІХ столітті британської експедиції, якою керував сер Джон Франклін. Кораблі, що вийшли в 1845 році з Британії, вирушили в недосліджені полярні місця арктичного регіону. Всі члени заходу загинули, 1847 року кораблі були затерті торосами.

В північній частині Канади виявлені уламки другого наукового судна, що входило до складу технічного забезпечення арктичної експедиції сера Джона Франкліна. У 1847 році два корабля не повернулися з Арктики, про долю 129 моряків і вчених нічого не було відомо. У світовій географії дані дослідження арктичної зони отримало назву Franklin’s lost expedition. В Канаді виявлені фрагменти флагманського корабля «Терор», його основа знаходиться на глибині 24 метрів.

Фрагменти були виявлені за допомогою глибинного лазерного сканера 3 вересня поблизу острова Бичі (бухта Нунавут) екіпажем науково-дослідного судна «Мартін Бергман».
З історії відомо, що Франклін в 1845 році зробив четверту за рахунком експедицію, перебуваючи у віці 59 років, для дослідження невідомої частини Північно-Західного проходу. У «Терора» добре збереглися всі три щогли, люки корпусу задраєні.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України