Вперше в світі прийнятий закон, що офіційно дозволяє народження дітей відразу від трьох батьків. Законодавицею цього новаторства в сфері генетики стала Великобританія. Тепер крім класичних батьків-пари у штучному заплідненні можуть брати участь клітини ДНК іншої жінки з метою створення «поліпшеної версії» майбутньої дитини.
24 лютого в Лондонському парламенті був прийнятий перший у світі закон про участь у штучному заплідненні клітин відразу трьох батьків. За даний законопроект проголосувало 280 чоловік з Палати громад, проти закону було подано 48 голосів.
Розробники закону вважають, що гени трьох осіб, двох жінок і чоловіка, при штучному заплідненні підвищують шанси з’явитися на світ здорового потомства, без генетичних захворювань, пов’язаних з порушенням мітохондрій – частин клітини, що виконує роль джерела енергії. В мітохондріях заклалося 37 генів, це не багато, якщо врахувати, що у формуванні вигляду людини беруть участь 23 тисячі генів з ядра клітини. При пересадці ядра клітини, взятої від однієї матері в клітку іншої матері, з цього ядра будуть вилучені мітохондрії і гени, що містяться в них. Дана операція, вважають вчені, необхідна у випадках, коли високий ризик спадкових захворювань, що передаються по материнській лінії, таких як хвороби печінки, нирок, мозку, серця, сліпота, атрофія м’язів. Головний аргумент, що висувається на захист законопроекту – це наявність у Великобританії близько 2, 5 тисяч жінок, які страждають важкими генетичними захворюваннями, які зможуть при штучному заплідненні нового типу (2 + 1) народити здорову дитину.
У науковому середовищі багато опонентів незвичайного законопроекту. Вони вважають, що втручання в геном людини і його комбінування може призвести до мутації генів і незворотних наслідків. З цілком зрозумілих причин цей закон піддає критиці і католицька церква. Діти, народжені з умисно зміненими генами – не є природним творінням, створеним за законами природи і подібного до Бога, але штучно створеним людиною з набором параметрів, розроблених групою людей і за їх сваволі. Таких дітей вже назвали «дизайнерськими дітьми».