Авторські статтіНовини

В Америці заборонили використання гідрогенізованого рослинного жиру у харчових продуктах

 

В Америке запретили использование растительного жира в пищевых продуктах

Американська державна служба здоров’я (харчових продуктів і медикаментів) дала харчовим компаніям три роки на те, щоб перебудуватися і повністю прибрати трансжири з рецептури печива, тортів, пончиків, тістечок, чіпсів, виробів у фритюрі та інших.

(Трансжири містяться в маргаринах і дешевих сумішах для смаження. Маргарини виходять шляхом гідрогенізації олії: у нього «вбивають» повітря і рідка маса перетворюється в тверду. В результаті гідрогенізації, молекули водню шляхом хімічної реакції вбудовуються в молекули жиру, і останні втрачають свою початкову структуру, набуваючи нову, небувалу досі або яка вкрай рідко зустрічається в природі. Ферменти в організмі не розпізнають чужинця, а печінка реагує на трансжир так само, як на стрес – виробляє більше холестерину, який накопичується на стінках кровоносних судин).

Для харчових компаній це – великий удар, так як маргарини надзвичайно зручні для виробників: вони набагато дешевші від вершкового масла, а рідкі рослинні олії швидко робляться гіркими, гідрогенізація продовжує термін їх зберігання. Тісто з маргарину виходить ніжне і розсипчасте.

Трансжир – перший заборонений продукт харчування. Або, за висловом Майкла Полана, їжеподібна субстанція.

Наукових даних для заборони було достатньо ще сорок років тому : трансжир становить небезпеку для кровоносних судин і є фактором ризику для серцево-судинних захворювань.

Це відбувається в одній окремо взятій країні. І на це відведено 3 роки. У вашій змозі відмовитися для себе сьогодні ж від покупного печива, плюшок і ватрушок. Печіть самі з натуральних інгредієнтів. Перевіряйте склад напівфабрикатів: якщо там є гідрогенізований жир, залиште продукт на полиці.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України