В Америці заборонили використання гідрогенізованого рослинного жиру у харчових продуктах

 

Американська державна служба здоров’я (харчових продуктів і медикаментів) дала харчовим компаніям три роки на те, щоб перебудуватися і повністю прибрати трансжири з рецептури печива, тортів, пончиків, тістечок, чіпсів, виробів у фритюрі та інших.

(Трансжири містяться в маргаринах і дешевих сумішах для смаження. Маргарини виходять шляхом гідрогенізації олії: у нього «вбивають» повітря і рідка маса перетворюється в тверду. В результаті гідрогенізації, молекули водню шляхом хімічної реакції вбудовуються в молекули жиру, і останні втрачають свою початкову структуру, набуваючи нову, небувалу досі або яка вкрай рідко зустрічається в природі. Ферменти в організмі не розпізнають чужинця, а печінка реагує на трансжир так само, як на стрес – виробляє більше холестерину, який накопичується на стінках кровоносних судин).

Для харчових компаній це – великий удар, так як маргарини надзвичайно зручні для виробників: вони набагато дешевші від вершкового масла, а рідкі рослинні олії швидко робляться гіркими, гідрогенізація продовжує термін їх зберігання. Тісто з маргарину виходить ніжне і розсипчасте.

Трансжир – перший заборонений продукт харчування. Або, за висловом Майкла Полана, їжеподібна субстанція.

Наукових даних для заборони було достатньо ще сорок років тому : трансжир становить небезпеку для кровоносних судин і є фактором ризику для серцево-судинних захворювань.

Це відбувається в одній окремо взятій країні. І на це відведено 3 роки. У вашій змозі відмовитися для себе сьогодні ж від покупного печива, плюшок і ватрушок. Печіть самі з натуральних інгредієнтів. Перевіряйте склад напівфабрикатів: якщо там є гідрогенізований жир, залиште продукт на полиці.

 

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

eight + 7 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh