Авторські статті

Усі наші дії задля збереження держави не матимуть успіху без проведення люстрації

Час розглядати тему, яка є табу для багатьох, – проведення люстрації. Якщо не здійснимо очищення влади й уже буквально цього тижня не ухвалимо відповідного закону – тоді все, що б ми не робили, не матиме сенсу. Допоки не заборонимо обіймати посади усім чиновникам, які були причетні до переслідувань активістів, корупції, знищення української державности, – не буде жодного прогресу.

Про це 16 червня 2014 року заявив під час Погоджувальної ради парламенту лідер Всеукраїнського об’єднання “Свобода” Олег Тягнибок.

Очільник українських націоналістів наголосив, що люстрація дозволить виявити усіх, хто стоїть на службі Кремля. А всі негативи антитерористичної операції, прорахунки, за його словами, відбуваються саме через зраду, через велику кількість чиновників диверсантів, через аферистів, які перебувають у найвищих органах влади, у силових структурах та здають інформацію Москві.

“Люстрація дозволить вивести на чисту воду усіх держслужбовців, які перебувають або перебували на державних посадах в Україні та водночас служили Москві й КҐБ. Впевнений, що СБУ має дані щодо таких осіб і, без сумніву, повинна оприлюднити ці списки, тоді всіх зрадників, згідно із законом про люстрацію, буде позбавлено права обіймати будь-які державні посади протягом тривалого часу. А тих, хто реально порушував закон, буде притягнено до кримінальної відповідальности. Тому необхідно якнайшвидше розглянути нашу законодавчу ініціятиву про люстрацію №4570 та провести очищення влади в державі. Поряд із цим законопроєктом треба ухвалити постанову №4828 про проведення невідкладних заходів про підвищення професійного рівня співробітників правоохоронних органів. Йдеться про якнайшвидше проведення спеціяльної переатестації співробітників прокуратури, міліції, СБУ та Державної прикордонної служби. Без цього ми нічого не зможемо зробити, а наші військові й далі гинутимуть через зраду. Також вкотре наполягаємо на затвердженні закону про заборону комуністичної ідеології в Україні – №3530. Ще однією частиною люстрації є закон про прокуратуру, який ухвалений у першому читанні, тому цього тижня треба ухвалити його в цілому. Окрім цього, треба затвердити ініціятиву щодо судової реформи №4829”, – зазначив Олег Тягнибок.

Що стосується позачергових парламентських виборів, лідер “Свободи” наголосив, що вони однозначно мають відбутися, бо це одна з вимог Майдану.

“Зараз існує кілька ініціятив щодо проведення парламентських виборів. Зокрема “Свобода” подала дві ініціативи – проєкт виборчого Кодексу та проєкт закону про парламентські вибори за пропорційною системою з відкритими списками. Вважаємо, що в цьому питанні має бути консолідована позиція депутатів, адже якнайшвидше ухвалення цих ініціятив пришвидшить дострокові парламентські вибори, які однозначно мають відбутися, бо це вимоги Майдану та суспільства. Нині без повного перезавантаження влади країні так само буде важко рухатися далі. Також наголошу, що ми разом із представниками громадськости подали ініціятиву, яка стосується виборчої реформи – йдеться про прозоре звітування політичних сил та учасників виборів. “Свобода” також підтримує вимоги громадськости, яка нині пікетує погоджувальну раду з приводу необхідности внесення в порядок денний низки законодавчих ініціятив. Зокрема законопроєкт №1187-2, який стосується реформи вищої освіти. Також прошу звернути увагу на законопроєкт №4074а щодо формування державної програми “доступне житло”, – зазначив під час Погоджувальної ради парламентар.

Окрім того, Олег Тягнибок передав голові парламенту низку важливих ініціятив парламентської фракції “Свободи” у царині економіки, соціяльної політики, посилення соціяльного захисту військовослужбовців, посилення обороноздатности України та захисту національного інформаційного простору.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України