Усі медичні працівники закладів охорони здоров’я державної та комунальної форм власності, закладів громадського здоров’я, закладів, що здійснюють діяльність із судово-медичної та судово-психіатричної експертиз, центрів крові, для яких робота у відповідних установах є основним місцем роботи, мають право на бронь.
Як інформує пресслужба МОЗ, у змінах Кабміну йдеться тільки про медичних працівників, для решти спеціалістів, які працюють у медустановах, обмеження в бронюванні залишаються чинними.
“Ухвалене рішення про бронювання 100% медиків усуває необхідність звертатися за окремими дозволами, що зменшує навантаження як на лікарні, так і на Міністерство оборони. Так, лікарні більше не витрачають час і зусилля на отримання спеціальних дозволів, а міністерство звільняється від необхідності розглядати численні окремі запити”, – зазначили в повідомленні.
На сьогодні близько 75% поранених військовослужбовців проходять лікування саме в цивільних медзакладах. Тому таке рішення дасть змогу забезпечити надання медичної допомоги як військовим, так і цивільним у необхідному обсязі.
Водночас потреби Збройних сил України та сектору оборони в медиках, які можуть бути мобілізовані з цивільних медзакладів, забезпечуватимуться через механізм розбронювання окремих медичних працівників, у яких є потреба.
Нагадаємо, що крім медичних працівників, обмежень у бронюванні не мають також:
- Співробітники підприємств, визначених Мінстратегпромом як критично важливі для економіки та оборонно-промислового комплексу.
- Працівники спеціалізованих установ ООН, іноземних дипломатичних установ, представництв міжнародних організацій, міжнародних судових органів, а також міжнародних та неурядових організацій, членами або учасниками яких є Україна відповідно до міжнародних договорів.
- Члени штатних збірних команд з олімпійських та неолімпійських видів спорту, а також спорту осіб з інвалідністю (перелік затверджується Мінмолодьспорту).
- Співробітники критично важливих установ паливно-енергетичного комплексу та їхніх підрядних організацій, що забезпечують безперебійне функціонування енергетичної та газотранспортної систем, визначені Міненерго.
- Фахівці з технічного адміністрування Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, а також постачальники електронних комунікаційних послуг і мереж, визначені Мінцифрами та включені до аварійно-відновлювальних бригад.
- Протезисти, техніки та інженери-протезисти, які за останні три місяці працювали не менше ніж 50% робочого часу (з відповідним обґрунтуванням).
- Священнослужителі за переліком посад, затвердженим ДЕСС.