ЄС|NATO

Уряд Польщі через три тижні відреагував на блокаду українській перевізників на кордоні

Міністерство інфраструктури Польщі повідомило, що звернулось до України з пропозицією врегулювати питання блокади на міжнародних пунктах пропуску.

Міністерство інфраструктури Польщі в понеділок повідомило, що звернулось до України з пропозицією для врегулювання блокади на кордоні, яку три тижні організовують польські перевізники.

Про це повідомляє Міністерство інфраструктури польського уряду.

Міністр інфраструктури Польщі Анджей Адамчик звернувся до віцепрем’єра Олександра Кубракова з проханням відмінити обов’язкову реєстрацію транспортних засобів, які повертаються з України до ЄС і розвантажуються на прикордонних переходах Зосін – Устилуг та Нижанковичі – Мальховіце.

Він пояснив, що, на думку протестувальників, ця система “дозволяє нерівноправне ставлення щодо українських та польських перевізників”.

Це призвело до значного збільшення часу очікування для транспортних засобів, зареєстрованих у ЄС, які повертаються з України без вантажу, щоб перетнути українсько-європейський кордон.

Також голова Міністерства інфраструктури Польщі звернувся до комісара ЄС з питань транспорту Адіни Валеан з проханням створити спільний комітет для аналізу впливу угоди про лібералізацію транспортних перевезень з Україною на ринок автомобільних перевезень ЄС. Блокада кордону польськими перевізниками

6 листопада польські перевізники організували страйк на кордоні з Україною біля пунктів пропуску “Ягодин-Дорогуськ”, “Краківець-Корчова”, “Рава-Руська-Гребенне”. Це призвело до ускладнення руху вантажівок.

Польські підприємці скаржаться, зокрема, на недоброчесну конкуренцію з боку українських перевізників та тривале очікування вантажівок на в’їзд до Польщі. Учасники акції вимагають заборонити реєстрацію в Польщі транспортних компаній з іноземним капіталом, через що польські підприємці витісняються з ринку.

Також вони вимагають відновлення дозволів на в’їзд до Євросоюзу для українських перевізників та покращення обслуговування на кордоні. Організатори заявили, що будуть протестувати до 3 січня.

На тлі страйку 16 листопада Європейська комісія повідомила, що може розпочати карну процедуру проти Польщі, якщо влада не втрутиться у питання блокування пунктів пропуску на кордоні з Україною.

Крім того, у п’ятницю, 17 листопада, представники польських автоперевізників заявили, що розширять прикордонну акцію проти України, заблокувавши ще один пункт пропуску для вантажних автомобілів “Шегині – Медика”.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України