Попри свій вигляд Bae Hawk 200 є повноцінним винищувачем з радаром від F-16
Джерело: Defence Express
Уряд Уругваю розглядає варіант посилення своїх повітряних сил винищувачами Bae Hawk 200 та легкими штурмовиками Bae Hawk 100. Мова йде про вживані машини, які раніше знаходились в експлуатації повітряних сил Малайзії й були викуплені американською приватною компанією Falcon Air.
Загалом, як пише Forca Аerea, Уругвай зацікавлений купити 8 літаків, з яких 5 будуть у версії Bae Hawk 200. Загальна вартість угоди, разом із навчанням та запасними частинами складає близько 100 млн доларів. При цьому мова йде про машини, які були випущені у 1990-х роках.
Зазначимо, що Bae Hawk 100/200 – є результатом перетворення учбово-тренувального літака Bae Hawk у бойовий. Для цього у версії винищувача літак зазнав доволі серозних змін, бо необхідно було встановити РЛС AN/APG-66Н, яка була розроблена для F-16. Хоча бойова машина на 80% повторює похідний літак, але саме ці 20% доволі сильно вплинули на його зовнішній вигляд. Назвати Bae Hawk 200 витонченою машиною доволі складно.
Попри все літак належить до класу легких винищувачів, має цифрову кабіну та можливість застосування широкої номенклатури ракет “повітря-повітря”. Зокрема завдяки потужній повноцінній РЛС є можливість застосування ракет AIM-7 Sparrow, AIM-9 Sidewinder та навіть AIM-120. Окрім того, у літак інтегровані високоточна AGM-65 Maverick та протикорабельна Sea Eagle.
Bae Hawk 200 має цілих сім точок підіски, з яких під важке озброєння відведено п’ять (чотири під крилом, одна під фюзеляжем), а ще дві для ракет “повітря-повітря” на закінцівках крила. У комплекті: автоматична 30-мм гармата, вбудована станція РЕБ та система дозаправлення у повітрі. Варто зазначити, що максимальна злітна вага становить 9 тонн, а безфорсажний двигун Rolls-Royce Turbomeca Adour Mk 871 забезпечує тягу до 26 кН, який розганяє літак до 1,2 Маха.
У штурмовій версії Bae Hawk 100 збережено двомісне компонування, а замість РЛС розміщено станцію лазерного наведення.
Водночас для Уругваю навіть незначна кількість таких вживаних машин буде значним оновленням та розширенням можливостей повітряних сил. Бо наразі авіапарк бойових літаків у країні складається з 12 одиниць A-37B Dragonfly та декількох O-2A Skymaster, а у льотному стані знаходиться лише декілька Dragonfly.