Українці в Чехії

В Празі хочуть повернути залізничний вокзал від власника через відсутність ремонтних робіт

ЮНЕСКО вважає експропріацію єдиним шансом врятувати Вишеградський залізничний вокзал (nádraží Vyšehrad).

Про це повідомляє Чеське телебачення.

Проблеми з будівлею вокзалу почалися ще в 60-х роках минулого століття, коли його перестали використовувати за призначенням. У 2000 р. він був визнаний пам ” яткою культури, в 2006 р. вокзал був закритий. Рік тому з’ясувалося, що залізнична компанія České dráhy не має права здавати вокзал в оренду і може його тільки продати. Будівля була придбана приватною фірмою, ймовірно, зі спекулятивними цілями. Нині будинок перебуває в аварійному стані, з представниками фірми зв’язатися не вдається, її зареєстрований офіс прямо в будівлі вокзалу.

Вокзал у разі реставрації становив би більшу культурну та туристичну цінність.

Єдиний випадок експропріації після Оксамитової революції зареєстрований ще в 1990 році. У Німеччині нещодавно був експропрійований замок, який власник довів до аварійного стану.

Міністр культури Чехії Любомир Заоралек вважає можливу експропріацію небезпечним прецедентом. Генеральний директор Національного інституту пам ” ятника Надія Горицкова переконана, що потрібно використовувати всі законні способи, а тільки потім вдатися до експропріації. Мер Праги Зденек Гржиб переконаний, що вокзал найкраще викупити.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

19 − 2 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.