Новини

Умови для виробників крафтового міцного напою

Законодавча сфера виготовлення та реалізації спиртових та алкогольних напоїв знову зазнає змін. Так, з  листопада 2023 року в законодавстві з’являється таке визначення як «малі виробництва дистилятів» та заявляються додаткові умови для розвитку підприємств, які виробляють крафтові міцні напої. Нові зміни в свою чергу сприяють розвитку малого підприємництва, в тому числі в сільськогосподарській місцевості, розвитку крафтового виробництва, розвитку гастрономічного туризму тощо.

Хто ж такі «малі виробництва дистилятів»? Юристи компанії OGP детально дослідили особливості виробництва та реалізації спиртових дистилятів малими виробниками. В загальному, малі виробники дистилятів – це підприємства, які здійснюють виробництво спиртових дистилятів та спиртних напоїв (виключно з власних дистилятів) та реалізують їх в об’ємі до 10000 декалітрів на рік. Такі виробники можуть використовувати обладнання тільки з виробничою потужністю до 20000 декалітрів на рік (в перерахунку на 100% спирт). Крафтові виробники міцного напою мають право виготовляти: пивний, винний, зерновий дистиляти, спирт коньячний, плодовий, спирт-сирець плодовий, дистилят виноградний спиртовий, отримавши ліцензії на виробництво спиртових дистилятів.

Для крафтових виробників дистилятів діють спрощені умови отримання ліцензії на виробництво. Так, порівняно з виробниками спиртів та інших алкогольних напоїв малим виробникам дистиляту не потрібно проходити атестацію виробництва, їм необхідно зареєструвати декларацію відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства. Інші умови, такі як наявність акредитованої лабораторії з перевірки якості продукції (або договір з такою лабораторією), наявність виробничих приміщень, відповідного обладнання, реєстрація місць зберігання тощо залишилися незмінними для будь-якого виробника алкоголю. Вартість ліцензії на виробництво для крафтових виробників дистилятів – 780 грн. в рік.

Зазнала змін і сфера реалізації дистилятів. Крафтові виробники дистилятів можуть займатися оптовим та роздрібним продажем алкогольних напоїв на підставі відповідних ліцензій на опт та роздріб. Спрощення діє в сфері оптової торгівлі, адже вартість ліцензії для малих виробників знижено до 30000 грн. за рік. Ліцензія на роздріб для малого виробництва складає 8000 грн. в рік на 1 РРО. Стосовно імпорту, то малим виробникам дистиляту забороняється здійснювати імпорт та придбання спиртових дистилятів для подальшого виготовлення спиртних напоїв. Імпорт спиртових дистилятів не малими виробниками здійснюється на основі ліцензії на оптову торгівлю дистилятами або на виробництво дистилятів. Необхідно звернути увагу, що експорт та оптова торгівля спиртовими дистилятами власного виробництва здійснюються суб’єктами господарювання на основі ліцензії на виробництво.

Також, малим виробникам дистилятів зменшено звітність. Адже, крафтові виробники міцного напою повинні подавати квартальний звіт замість щомісячного про обсяги виробництва та реалізації алкогольної продукції. Штраф за неподаний звіт – 1020 грн.

У висновку потрібно додати, що дані зміни в законодавстві активно сприяють розвитку крафтового виробництва не тільки виноробної продукції, а й міцних напоїв. Це підтримує легалізацію малого бізнесу в сфері виробництва дистилятів на місцях, допомагає створювати нові робочі місця, створюються умови для додаткової переробки сільськогосподарської продукції тощо.

Підготовлено юристами OGP.UA

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України