Економіка

Укрзалізниця та Rail Cargo Austria підписали меморандум про розвиток інтермодальних перевезень Україна — Австрія

АТ «Укрзалізниця» та австрійська залізнична компанія Rail Cargo Austria домовились про спільну роботу з розвитку інтермодального залізничного сполучення між Україною та Австрією. Відповідний меморандум сторони підписали 14 вересня 2023 року.

«Продовжуємо розвиток інтермодального сервісу та інтеграції української залізниці в європейський простір. Цим меморандумом ми розпочинаємо роботу над реалізацією проєкту інтермодальних перевезень між нашими країнами. Наразі ми оцінюємо можливості встановлення регулярного залізничного сполучення такого типу між Києвом та Віднем і розглядаємо маршрут через Львів та Будапешт для долучення до проєкту якомога більше великих міст», — розповів член правління АТ «Укрзалізниця» Вячеслав Єрьомін.

Сторони також обговорили можливість експлуатації зерновозів парку Укрзалізниці на території Угорщини та Словаччини й особливості митного оформлення імпортно-експортних операцій інтермодальних перевезень.

Згідно з меморандумом, у рамках реалізації проєкту з розвитку інтермодальних перевезень Укрзалізниця відповідатиме за тяговий рухомий склад, інтермодальні вагони широкої колії, термінальні послуги та митні формальності в Україні, а Rail Cargo Group, до якої входить Rail Cargo Austria, бере на себе відповідальність за вказаними пунктами в ЄС.

Старт проєкту очікується у 2023 році, сторони погодили попереднє тестове перевезення напівпричепів за маршрутом Київ — Будапешт вже у вересні.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України