Економіка

Укрзалізниця оголосила тендер на закупівлю 44 нових пасажирських вагонів

«Укрзалізниця» оголосила новий тендер на закупівлю 44 пасажирських вагонів за кошти держбюджету

Про це повідомила пресслужба компанії.

«Ця кількість дасть змогу сформувати до 3 поїздів класу «Нічний експрес» повністю з нових вагонів: по 6-7 вагонів купейних (20 загалом), по три СВ (9 загалом) та в кожний склад потягу — по вагону, призначеному для перевезення пасажирів з інвалідністю (3 загалом). Також передбачена закупівля і 9 плацкартних вагонів (по 3 на потяг). Зазвичай «Нічні експреси» формувались лише з вагонів купе та СВ, але в оновленому форматі будуть додані й плацкартні вагони, щоб розширити можливості перевезення в найбільш соціально значущому сегменті», – сказано в повідомленні.

Вагони будуть обладнані вакуумними туалетами, сповивальними столиками, розетками та USB-портами для швидкого заряджання гаджетів, електронними табло, кавоварками, а вагони для перевезення пасажирів з інвалідністю матимуть підіймальні платформи для комфортної посадки пасажирів на кріслі колісному. Крім того, двері пасажирських купе у купейних вагонах та вагонах СВ будуть обладнані системою сигналізації та кнопкою блокування дверей для більшої безпеки пасажирів, передбачено також систему відеоспостереження.

Нові плацкартні вагони будуть закуплені вперше з 2008 року.

Загальна орієнтовна сума закупівлі становить 1 млрд 951 млн грн, а отримати нові вагони в рамках угоди УЗ планує до кінця 2025 року.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України