Українські перевізники скаржаться, що водії-міжнародники після перетину кордону часто кидають вантажівки і не повертаються з Європи.
“Іноді машини кидають одразу після перетину кордону прямо з вантажем, залишають на стоянці, вимикають телефон і їдуть, але таких випадків не так багато, оскільки водій несе відповідальність за вантаж, а це вже кримінальна відповідальність. Частіше вантажівки кидають після розвантаження: ставлять на стоянку, скидають геолокацію і їдуть”, – заявив ЗМІ представник однієї з транспортних компаній.
Водночас у компанії-роботодавця можуть виникнути проблеми з перетином кордону іншими працівниками.
“Якщо ваш співробітник не повернувся в Україну, ви потрапляєте в умовний “червоний список”, і вам можуть почати відмовляти в перетині кордону іншими вашими водіями”, – пояснює він.
Віце-президент Асоціації міжнародних автоперевізників Володимир Балін підтвердив у своєму коментарі, що зростає кількість випадків неповернення українських водіїв комерційного транспорту з-за кордону. І почалося це після посилення мобілізаційних заходів
“Перевізник вносить водія або водіїв у систему “Шлях”. Вони їдуть у рейс після чого мають повертатися. На жаль, факти неповернення водіїв дійсно існують. І чим глибші мобілізаційні заходи відбуваються в державі, тим більше фактів неповернення водіїв”, – сказав Балін.
“Люди масово залишають машини, і водії не повертаються. Після цього висилають інших водіїв, і вже вони завершують ці рейси. Я не готовий сказати чи залишиться в роботі (система “Шлях”) чи ні, тому що з перших днів війни це був єдиний вихід, щоб наш комерційний транспорт їхав і забезпечував пасажирські та вантажні перевезення. І я думаю, що такий механізм правильний. Просто питання постає у відповідальності самих водіїв за такі дії”, – додав Балін.