І як ці боєприпаси так само неочікувано прилітають по позиціях російських військ
Джерело: Defence Express
Українські військові б’ють окупантів зі своїх ракетних систем залпового вогню БМ-21 “Град” 122-мм снарядами з Північної Кореї — боєприпаси з КНДР використовуються передусім на Бахмутському напрямку, як розповідає видання Financial Times.
За даними видання, боєприпаси, які використовують Сили оборони України, виготовлені у 80-90-х роках минулого сторіччя, такий висновок журналісти зробили з маркування цих снарядів.
Неякісні боєприпаси
Боєприпаси з Північної Кореї виявилися “дуже ненадійними” та “іноді роблять божевільні речі” — таку характеристику, як стверджують у виданні, їм надав один з командирів української артилерійської системи.
ЗСУ нищать окупантів з БМ-21 “Град, фото — Сухопутні Війська ЗСУ
За його словами, снаряди часто дають осічку або не вибухають. Втім, українські військові використовують ці боєприпаси з урахуванням того, що для знищення росіян їм потрібен “кожний боєприпас, який можна дістати”.
Як боєприпаси з КНДР опинилися в руках ЗСУ
Звичайно, що виникає питання, як же само ці боєприпаси потрапили до Збройних Сил України, бо навряд чи можна уявити, що йдеться про прямі постачання з Північної Кореї, яка активно підтримує РФ.
Водночас у Financial Times з посиланням на різні джерела розповідають два варіанти того, як саме 122-мм боєприпаси з КНДР могли опинитися в руках українських військових, і обидва ці варіанти насправді “мають право на життя”.
Так, як припустив у розмові з виданням представник Міністерства оборони України, боєприпаси з Північної Кореї цілком можуть бути трофеями, які українські військові захопили у росіян.
За іншою версією, боєприпаси з КНДР Сили оборони України могли отримати від союзників, які, своєю чергою, були “вилучені з корабля” (ймовірно, з контрабандним вантажем).
Нагадаємо, що раніше ймовірно північнокорейські 122-мм боєприпаси до БМ-21 “Град” були помічені у 47-й ОМБр “Маґура”.
Боєприпаси з Північної Кореї для армії РФ
Питання постачання зброї з КНДР до РФ сьогодні не втрачає актуальності, бо Північна Корея цілком може бути як боєприпасним складом для РФ, так й іншого озброєння.
Тим паче, що за зброєю у КНДР їздив цілий так званий міністр оборони РФ Шойгу, який офіційно був у своїх “союзників” з нагоди святкування 70-річчя підписання перемир’я у Корейській війні.
Чим КНДР похизувалась перед Шойгу з озброєння Defense Express розповідав в окремому матеріалі — “традиційна” частина з демонстрацією озброєння була зосереджена в основному на “новинках”, де КНДР зокрема показала свою нову копію БПЛА MQ-9 Reaper, мега-торпеду та далекобійне ракетне озброєння.