ЄС|NATO

Українські прикордонники отримали на озброєння хорватські реактивні установки RAK-SA-12

На озброєння українських Сил оборони надійшли нові хорватські реактивні установки RAK-SA-12 калібру 128 мм.

Демонстрація установок відбулася на заході з нагоди Дня прикордонника, передає  Голсо українською з посиланням на Мілітарний.

З хорватськими причіпними RAK-SA-12 також ознайомився Президент України Володимир Зеленський.

Хорватська РСЗВ RAK-12 розроблена на початку 1990-х і є значно полегшеною версією югославської РСЗВ M-63 Plamen.

РСЗВ стоїть на озброєнні армій Хорватії, Азербайджану та була помічена у Сирії.

Хорватська реактивна система залпового вогню RAK-SA-12 компанії Madlerd українських прикордонників. Фото: Офіс Президента України
Хорватська реактивна система залпового вогню RAK-SA-12 компанії Madlerd українських прикордонників. Фото: Офіс Президента України

 

Оновлена реактивна система RAK-SA-12 компанії Madlerd призначена для ведення вогню по великих площах на дистанціях від 800 до 8500 метрів.

Застосовується для ураження живої сили та техніки супротивника на відкритій місцевості або укриттях.

Завдяки невеликій вазі, відносно великій дальності та уражаючій здатності RAK-SA-12 підходить для дій на різних типах місцевості та в будь-яких метеорологічних умовах.

Боєприпас 128-мм М91А1
Боєприпас 128-мм М91А1

 

Пускова установка може використовувати такі типи реактивних снарядів калібру 128 мм: М91, М91А1 та М91А2, оснащені підривниками РУК М92 та РУТІ М94.

Ракету можна використовувати в діапазоні температур від -30 до +50°С.

Розрахунок пускової установки складається із п’яти бійців, якими командує командир групи. Час переведення пускової установки з транспортного до бойового становить 1 хв 30 с, назад з бойового до транспортного – 1 хв.

РСЗВ можна перевозити автомобільним, залізничним, морським чи повітряним транспортом. Порожня пускова установка може буксируватися зі швидкістю до 80 км/год асфальтовими дорогами, до 50 км/год щебенем і до 25 км/год бездоріжжям. Завантажену пускову установку можна буксирувати зі швидкістю до 60 км/год асфальтовими дорогами, до 40 км/год щебенем і до 15 км/год бездоріжжям.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України