Економіка

Українські перевізники займають 1 відсоток на ринку ЄС , поляки – 20

Чому поляки блокують кордон і хто від цього виграє?

Польські перевізники з 6 листопада блокують пункти пропуску на кордоні з Україною.

Остап Говда вирішив дізнатись що там відбувається.

Хто блокує кордон?

Кордон блокує всього кілька малих перевізників. Це не сотні поляків, а невелика група людей. Очільником цього процесу є представник партії Конфедерація. Момент, який варто знати: свого часу ця партія виступала проти приєднання України до ЄС.

Проблема штучно надумана, блокування кордону не є пропорційним і масовим.

Чому блокують кордон?

Блокувальники вимагають відновити обов’язкові дозволи українським перевізникам для поїздки у ЄС та скасувати електронні черги на виїзд з України.

Одним із аргументів з боку блокувальників є те, що українці забирають роботу у польських перевізників. Бо без ліцензії їздять Європою. Тут варто підняти статистику.

У Польщі зареєстровано понад 1 мільйон фур, в Україні від 40 до 50 тисяч. Це довоєнна статистика. Ми не знаємо скільки фур залишилось на окупованій території, чи знищено обстрілами.

Нагадаємо : Уряд Польщі через три тижні відреагував на блокаду українській перевізників на кордоні

Польські перевізники займають близько 20% усього європейського ринку перевезень. Україна менш 1%.

Ця інформація у нас від українських логістів. Очевидно, що тенденція не говорить про конкуренцію між українцями та поляками.

Що таке е-черги?

Український Уряд запровадив електронні черги для зменшення живих черг, які ми бачили на виїзді з України минулого року. І це спрацювало. Тепер, підписавши митну декларацію, водій стає в електронну чергу. Йому не потрібно проводити кілька діб на кордоні.

Кожен перевізник, в тому числі польський, отримує інформацію про приблизний час перетину кордону. Але такий підхід не влаштовує поляків.

Як маніпулюють?

Організатори блокади кажуть, що гуманітарні вантажі та бензовози пропускають. Але натомість з відео очевидців видно, що вантажівки з паливом на українських номерах стоять у кілометровій загальній черзі

Нагадаємо: Мінінфраструктури України та Польщі спільно напрацьовують заходи для розблокування кордону

Пришвидшити перетин кордону для пустих фур з боку України може відкриття кількох пунктів пропуску для живої черги з боку України, як це було колись. Ця пропозиція є релевантною і має право на життя. Але це лише тимчасове рішення.

Глобально все залежить від політичної волі та спроможності польської влади.

Які висновки?

В результаті тішиться лише росія. Блокада польського кордону завдає шкоди усім сторонам.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України