Авторські статті

Українські хакери здобули унікальне фото російського командира в/ч 26165, якого розшукує ФБР за втручання у вибори США

Українські хакери команди “Кібер Спротив” спільно з волонтерами міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm провели унікальну спецоперацію, в ході якої вдалося зламати електронну пошту дружини командира 85-го головного центру спеціальної служби ГРУ (в/ч 26165), який є одним з 12 офіцерів російської розвідки, яких розшукує ФБР за втручання у вибори США 2016 року. Сенсаційність цього зламу полягає в тому, що хакерам вдалося здобути єдине унікальне фото і деякі інші особисті документи полковника Віктора Борисовича Нетикшо, який очолював в/ч 26165 до 2018 року і курував дії російських хакерів в погонах, які винні у кіберзлочинах, скоєних проти багатьох країн світу. Нетикшо був безпосереднім начальником іншого російського хакера – підполковника Моргачева Сергія Олександровича, якого українські хакери зламали раніше і це стало сенсацією в Західних ЗМІ.

У ФБР США були фото 11 офіцерів, при цьому 12-й і самий головний з них – полковник Віктор Нетикшо лишався у списку ФБР без фотографії, бо у відкритих джерелах та з джерел агентурної розвідки не вдавалося здобути його особисте фото.

Злам поштової адреси дружини полковника Нетикшо – Оксани Сергіївни Нетикшо (рос. – Оксана Сергеевна Нетыкшо) допоміг встановити і дані паспорта, і фото і дані прописки самого “зашифрованого” офіцера з хакерської дюжини, яку розшукує ФБР.

InformNapalm ексклюзивно публікує його фото і інші документи.

Нетикшо Віктор Борисович (рос. – Нетыкшо Виктор Борисович), народився: 08.09.1966 в м.Чита. Паспорт РФ: 4516565233, виданий 04.04.2016.

Адреса прописки: м.Москва, пр.Карамзина буд.1 корп.3 кв.422. Посвідчення водія: 9907 777420.

З листувань також вдалося дізнатись про купівлю в 2022 році родиною Нетикшо нежитлового приміщення площею 13 кв.м. за адресою: Москва, вул.Вавилова, буд.4 за 2 млн. 480 тис. руб. Також у Москві на вулиці Вавилова, буд.4 кв.198 зареєстрована Оксана Нетикшо. Ймовірно, саме там проживає вся їх родина і купує собі додаткові приміщення під господарські чи інші потреби.

Загалом тред від InformNapalm за 20 травня з унікальною фотографією полковника Нетикшо зібрав багато реакцій та ретвітів в англомовному сегменті Twitter серед користувачів, які займаються питаннями кібербезпеки та розуміють сенсаційність події.

Наприклад, журналіст міжнародної агенції Reuters Рафаель Саттер, який займається темами кібербезпеки, в своєму акаунті Twitter вже відзначив важливість цієї події.

 

Зіпсували відпустку полковнику Нетикшо

Хоча хакери декілька місяців тримали поштову скриньку Оксани Нетикшо (телефон: 79150160345, пошта: ksyushan@mail.ru) на контролі, але публікація інформації про злам була поширена в Telegram-каналах Кібер Спротив та InformNapalm тільки 20 травня. Цю дату обрали не випадково, бо наступного дня полковник Віктор Нетикшо разом з сином Данілом збирався летіти у відпустку з Москви у Читу на його малу батьківщину. Квитки для відпустки бронювались ще в березні.

Після публікації 20 травня інформації з даними бронювання квитків, через 2 години бронювання було скасоване, за добу до давно запланованого вильоту. Таким чином було підтверджено, що сам полковник Нетикшо ознайомився з інформацією про злам його дружини і вирішив, що летіти в Читу у відпустку наразі для нього небезпечно. Таким чином було досягнуто ефект рефлексивного контролю дій російського полковника, що і було потрібно хакерам.

Таким чином, українським хакерам вдалося за допомогою зламу поштової скриньки дружини російського полковника дістати набагато більше інформації про нього, включаючи його особисте фото, якою не володіло ФБР США. Всі нові дані полковника Нетикшо були передані у відповідні структури задовго до публікації матеріалів у відкритому доступі.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України