Прості та вкрай дешеві дрони стають все більш й більш ефективними завдяки українським волонтерським спільнотам
Джерело: Defence Express
Загальна тема з використання дронів для скидання боєприпасів пішла на новий “виток еволюції”, й завдяки українським розробникам.
Спільнота “Сталеві Шершні”, яка займається виготовленням для українських бійців боєприпасів для дронів, систем скиданням та fpv-дронів продемонструвала випробування свої нової розробки – шрапнельного боєприпасу. Його вага становить 800 грамів, він має діаметр у 63 мм та має механічний детонатор.
Такі боєприпаси призначені саме для боротьби із живою силою та містять вже готові уражаючи елементи – часто просто кульки діаметром декілька міліметрів. У сучасних версіях використовуються навіть флешети – стрілоподібні уражаючі елементи, фактично дротики розміром декілька сантиметрів, які зберігають ефективність на більшій дистанції.
Але окрім використання саме нового виду боєприпасу вкрай цікава й тактика його застосування – з пікірування. Такий прийом бомбового удару є одним з найбільш точних, бо боєприпасу додається швидкість носія, висота скидання зменшується, а прицілювання спрощується.
Більше того fpv-дрон перетворюється у багаторазовий носій, а не одноразовий боєприпас, або засіб доставки. І в цьому випадку дійсно мова йде про еволюційний розвиток конструктивно простих дронів, який фактично повторює розвиток бойової авіації.
fpv-дрон зі скидом від “Сталевих шершнів”
Й наступним кроком, вочевидь, буде додавання до шрапнельного боєприпасу вже повітряного підриву, що у рази підвищить його ефективність, заміна уражаючих елементів, а потім й програмування дронів на автоматизований вихід з піке після скидання боєприпасу. І дуже грубо кажучи все це вже повторить відомий німецький Ju 87 Stuka або радянського Пе-2, тільки безпілотний та вкрай дешевий.