Техно

Україні загрожує точкове покриття мобільної мережі через обстріли окупантів

Українська енергосистема внаслідок масованих російських обстрілів зазнала безпрецедентів. Сьогодні, 19 листопада, у всіх регіонах України застосовуватимуться планові відключення світла.

Разом з тим, повне зникнення мобільного зв’язку в Україні малоймовірне, однак результат обстрілів може виникнути точкове покриття мережі.

Про це повідомив президент “Київстару” Олександр Комаров в інтерв’ю для “НВ“.

Зокрема, він зазначив, що це залежатиме від стану енергетичної системи. В даний час існує ризик того, що мобільна мережа перетвориться на точкове покриття. Це означає, що одні “острови” будуть зі зв’язком, інші – без неї.

Так, на прикладі з Києвом можна побачити, коли в окремих районах зникає мобільний зв’язок через відключення світла, проте це не означає, що все місто залишається без мережі.

“Це співвідношення працюючих та непрацюючих сайтів таке ж, як і по всій Україні – близько 30%. Якщо говорити про найбільш вразливі на сьогоднішній день області – це Київська, Харківська, Львівська, Полтавська, якщо говорити про цю нещодавню атаку. Відверто вражені були майже всі області тільки у 2-3 областях не було відключень мережі від електроживлення. В решті були, але відрізнявся масштаб”, – зазначив Комаров.

Українцям потрібно знати, як можна зарядити смартфон під час вимкнення світла. Як пише РБК-Україна, оптимальним варіантом є придбання повербанку. На випадок віялових та аварійних відключень їх потрібно постійно тримати зарядженими. При покупці рекомендується звертати увагу на потужність та ємність.

Наприклад, компактні моделі ємністю від 3000 до 6000 мАч майже не в змозі зарядити планшети або ноутбуки, але забезпечують одну-дві зарядки середнього смартфона.

Повербанки середньої ємності від 7000 до 15000 мАг дозволяють кілька разів зарядити смартфон. А також забезпечити живлення для ноутбука, але, як правило, у цьому випадку вони мають видавати струм потужністю від 30 Вт.

Крім того, можна звернути увагу на інші джерела енергії. Наприклад, смартфон можна зарядити від того ж ноутбука чи Bluetooth-колонки. Власники автомобілів можуть скористатися зарядкою, яка працює від прикурювача. Також при регулярних відключеннях світла допоможе джерело безперебійного живлення, домашній генератор (проблематично в умовах багатоквартирних будинків) або сонячні панелі.

Як правило, за тривалої відсутності світла перестає працювати обладнання мобільних операторів. Представники великої трійки – Vodafone, lifecell та Kyivstar – зазначають, що їхні станції можуть деякий час працювати від акумуляторів чи генераторів, але за нинішніх умов ніхто з них не може гарантувати стабільне покриття.

У такому разі може врятувати національний роумінг. Простими словами – достатньо в налаштуваннях смартфона переключитися між операторами.

Для цього потрібно:

  • Вимкнути автовибір мережі
  • Знайти та підключитися до доступної мережі
  • Якщо зареєструватися не вдалося, потрібно вибрати іншу мережу
  • Перевірити можливість вихідного дзвінка або смс

Нагадаємо, графіки планових відключень складають складають і застосовують обленерго, перелік яких можна знайти за посиланням.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України