Економіка

Українцям пояснили, як можна збільшити розмір пенсії

Українцям пояснили як можна збільшити розмір пенсії. І тому існує окремий механізм, має свої особливості. Так, Урядовий портал інформує, що завдяки добровільним внескам можна збільшити розмір майбутньої пенсії.

Для офіційно непрацюючих добровільно сплачені внески – це набутий страховий стаж та заробітна плата для майбутньої пенсії, для працюючих – збільшено заробітну плату.

Відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” розмір пенсії безпосередньо залежить від тривалості набутого людиною страхового стажу та величини його заробітної плати, яку він офіційно отримував протягом своєї трудової діяльності.

Спрощений механізм добровільної участі громадян у системі пенсійного страхування дозволяє впливати на розмір пенсії, яка буде призначена людині в майбутньому після досягнення пенсійного віку, оскільки за нових умов добровільно сплачувати страхові внески на пенсійне страхування можуть лише особи, які не отримують пенсію, тобто . не є пенсіонерами.

“Завдяки добровільним внескам можна збільшити розмір майбутньої пенсії. Для офіційно непрацюючих добровільно сплачені внески – це набутий страховий стаж та заробітна плата для майбутньої пенсії, для працюючих – збільшена заробітна плата. Отже, якщо людина вже отримує пенсію, то новий механізм сплати добровільних внесків не є для нього. Натомість збільшити пенсійні виплати пенсіонера можна за допомогою благодійних пожертв”, – йдеться у повідомленні.

Так, у разі здійснення персоналізованої благодійної пожертви 70% суми спрямовується для виплати пенсії обраному пенсіонеру, а решта 30% – як фінансовий ресурс для фінансування пенсій інших пенсіонерів.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України