Автоновини

Українцям пояснили, у кого можуть вилучити машину на потреби ЗСУ

У період дії військового стану та мобілізації в Україні у громадян можуть вилучити на потреби ЗСУ транспортні засоби. Це прописано у законі про мобілізаційну підготовку та мобілізацію, передає 24 Канал.

Під час військового стану МВС подає військкоматам дані про реєстрацію, переобладнання та зняття з обліку транспортних засобів, що перебувають у власності підприємств, установ та організацій. Їх можуть передати на потреби ЗСУ та інших військових формувань.

Разом з тим, не можуть вилучити транспортні засоби у:

– дипломатичних та консульських установ інших держав;

– представництв міжнародних та іноземних організацій;

– іноземців та людей, які не мають громадянства;

– державних банків;

– підприємств, організацій та установ, які мають високу громадську значимість;

– підприємств, організацій та установ, що виконують мобілізаційні завдання.

Необхідну кількість транспорту до виконання мобілізаційних завдань визначає уряд. Потім державні адміністрації передають ліміти потрібної кількості автомобілів між підприємствами, організаціями, установами та громадянами.

Під час процедури автомобільної мобілізації технічний стан та мобілізаційна готовність автомобіля мають бути задокументовані, також розраховується його залишкова вартість та проводиться незалежна оцінка транспортного засобу.

Зазначимо, що українцям призовного віку вручають повістки. Отримати повістку можна прямо на вулиці. Але є категорія українців, які можуть відмовитися від отримання повістки та не з’являтися у військкоматі.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України