Авторські статті

Українцям пояснили, що можна ввозити до України без декларування

При перетині кордону діють митні правила, які регулюють, що можна ввозити з собою. В Україну під час війни продовжують приїжджати іноземці, також багато наших громадян повертаються до країни. Що важливо знати?

Предмети можна ввозити в Україну через зелений та червоний митні коридори. Правила поширюються на наших громадян та іноземців. У першому випадку йдеться про речі, які не підлягають митному оподаткуванню, тому їх не потрібно декларувати. Люди, які проходять або проїжджають зеленим коридором, звільняються від подання письмової митної декларації.

За таким принципом можна ввозити: особисті речі; товари вартістю до 500 євро та вагою до 50 кг; продукти харчування не для продажу вартістю до 200 євро; готівка у гривні та іноземній валюті на загальну суму до 10 тисяч євро; ліки – не більше 5 упаковок кожного препарату на особу.

Правила перетину кордону через червоний митний коридор

Через червоний коридор можна перевозити речі, які необхідно декларувати: товари, що вимагають дозвільних документів; валютні та культурні цінності; цінні папери та платіжні документи; ліки, що містять наркотичні, психотропні речовини чи прекурсори; товари вартістю від 500 євро та вагою понад 50 кг.

За ці товари потрібно буде сплатити податки, що нараховуються із розрахунку їхньої вартості. Для цього потрібно пред’явити на митному контролі товарні чеки, цінники та інші документи.

Якщо таких документів немає, митники будуть визначити митну вартість товарів на підставі цін на ідентичні або подібні товари. У митній декларації слід зазначати точні відомості про наявні товари, їх кількість та назви.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України