Здоров'я

Українцям нагадали про дедлайни використання коштів на програму «Скринінг здоров’я 40+»

Українцям та українкам нагадали про обмежені строки використання коштів підтримки в межах національної програми «Скринінг здоров’я 40+». Люди, які до 1 травня 2026 року отримали гроші на участь у програмі, але ще не пройшли обстеження, мають встигнути оплатити послугу до 30 червня 2026 року включно, інакше кошти автоматично повернуться до держбюджету.

Йдеться про оплату саме послуги скринінгу: пройти обстеження та розрахуватися за нього потрібно до кінця дня 30 червня 2026 року. Після цієї дати невикористані суми підтримки для конкретного учасника втрачають чинність і повертаються державі.

З 1 травня запрацював оновлений механізм участі у програмі «Скринінг здоров’я 40+». Тепер українцям віком від 40 років не потрібно чекати 30 днів після дня народження, щоб подати заявку. Зробити це можна у будь-який зручний час через застосунок Дія або у ЦНАПі.

Для тих, кому кошти підтримки зарахували вже після 1 травня 2026 року, діє інше правило: учасник має 2 місяці від моменту надходження коштів, щоб оплатити послугу скринінгу. Якщо цього не зробити вчасно, гроші також повертаються до державного бюджету.

«Скринінг здоров’я 40+» — це національна програма для людей віком від 40 років, яка передбачає комплекс обстежень. Вони допомагають вчасно виявити серцево-судинні захворювання, оцінити ризик розвитку цукрового діабету та стан ментального здоров’я.

За наявними даними, заявки на отримання коштів для участі у програмі вже подали понад мільйон українців та українок віком від 40 років. Послуга доступна у 2227 місцях надання послуг по всій країні.

Джерело: МОЗ України

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України