Здоров'я

Українців попередили про серйозну небезпеку: що важливо знати?

Вибух на Каховській ГЕС призвів до серйозної екологічної катастрофи та забруднення навколишніх водойм. Міністерство охорони здоров’я України закликає українців уникати контакту із забрудненою водою та утриматися від риболовлі.

Жителям Херсонської, Миколаївської, Запорізької, Дніпропетровської та Одеської областей рекомендується використовувати лише воду із безпечних перевірених джерел. Експерти забороняють використання неочищеної води з Дніпра та інших водойм у цих регіонах.

Представники Міністерства охорони здоров’я нагадали, що через затоплення полів, каналізаційних споруд, цвинтарів та домашніх господарств вода забруднена. Вже зафіксовано значне перевищення мікробіологічних показників у поверхневих водоймах Півдні. Використання такої води може спричинити гострі кишкові інфекції.

Людей просять уникати таких дій:

  • купатися у водоймах;
  • використовувати воду з водойм для пиття та господарських потреб;
  • напувати тварин цією водою;
  • ловити рибу із забруднених водойм.

Міністерство охорони здоров’я наголошує, що це питання здоров’я та життя кожної людини та її близьких. На постраждалих територіях посилено епідемічний нагляд. Рекомендується використовувати тільки бутильовану воду, воду, що привіз, або воду, що подається централізованою системою водопостачання.

Раніше повідомляли, що в Україні гине риба, а на берег Чорного моря хвилі викидають трупи корів.

Нагадаємо, російські окупанти в ніч проти 6 червня підірвали дамбу Каховської ГЕС, внаслідок чого вода почала затоплювати населені пункти на правому та лівому березі Херсонської області.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України