Економіка

Україна закликала ЄС суттєво посилити санкції проти російської індустрії

Десятий санкційний пакет Європейського Союзу проти Росії має бути ухвалений якнайшвидше та підвищити тиск на державу-агресора

Зокрема, необхідно запровадити потужні санкції проти російської індустрії ракет і безпілотників, закрити всі шляхи обходу вже введених обмежень, ввести нові персональні санкції та санкції проти енергетики, банківської сфери, медіа та телекомунікацій, металургії та інших сфер, заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час онлайн-виступу на Раді міністрів закордонних справ ЄС, передає прес-служба МЗС.

«Я закликаю вас запровадити нищівні санкції проти російської індустрії ракет і безпілотників. Знищивши чи серйозно обмеживши здатність Росії виробляти нові ракети та безпілотники ми «вб’ємо» їхню можливість створювати нові засоби терору. Ми також досягнемо довгострокової стратегічної мети стримування російського ракетного терору», – наголосив Кулеба.

Міністр закликав підвищити санкційний тиск на РФ, щоб зупинити її воєнні злочини. Він наголосив, що жодні виключення чи послаблення санкцій неприпустимі.

«Дуже важливо закрити всі лазівки для обходу санкцій. Дані свідчать про активні спроби Росії обходити обмеження. Все це має зустрічати жорсткий відпір», – заявив він.

Глава МЗС України нагадав про заклик України знизити граничне обмеження на ціну нафти, оскільки актуальна ціна Urals вже нижча за $40 за барель. Він також закликав відключити більше російських банків від SWIFT, насамперед «Газпромбанк» і «Банк Санкт-Петербург», які залучені до фінансування війни. Кулеба також наполягає на закритті доступу РФ до хмарних сервісів і операцій з криптовалютою, запровадження санкцій проти російської металургії.

Окремою темою виступу стала потреба припинення співпраці з Росією в сфері атомної енергетики та запровадження санкцій проти «Росатому». Дмитро Кулеба переконаний, що першим кроком може стати запровадження персональних санкцій проти співробітників і посадовців «Росатому», залучених до захоплення та мілітаризації Запорізької АЕС.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України