Новини з Австрії

Україна вимагає від Австрії засудити Голодомор як геноцид

Посол України у Відні Василь Хімінець закликав Національну раду Австрії визнати Голодомор геноцидом.

У суботу вдень та ввечері українці у Відні, відслуживши панахиду у соборі Святого Стефана, згадували Голодомор 90-річної давнини, жертвами якої на той час стали мільйони мешканців України. Зранку посол України у Відні Василь Хімінець закликав Національну раду Австрії визнати Голодомор геноцидом.

“Це був явний геноцид тодішнього радянського режиму проти українського народу, бо українці відмовилися приєднатися до радянської системи”, – йдеться у письмовій заяві посла.

Настав час, щоб Національна рада Австрії також визнала цей злочин, жертвами якого стали понад п’ять мільйонів українців, геноцидом, зажадав Хімінець. Багато парламентів інших держав уже зробили це або зроблять найближчими тижнями. “Ті, хто заплющує очі на цей факт, заплющують очі на необхідність отримувати уроки з минулого і робити висновки для сьогодення”, – підкреслив він.

Представник ÖVP з прав людини Гудрун Куглер засудила «радянське вбивство голодом українського населення на початку 1930-х років» як «жахливий злочин, який ніколи не має повторитись». Однак вона не коментувала обговорення питання про визнання геноцидом. Куглер підкреслила у своїй заяві: «Разом зі SPÖ, Зеленими та NEOS, Народна партія внесли пропозицію про резолюцію, яка вимагає від федерального уряду продовжувати рішуче виступати за те, щоб голод і поневіряння не використовувалися як зброя проти цивільного населення або як тиск на уряду. Необхідно також вказати на паралелі між історією та сьогоденням та засудити відповідні злочини».

За матеріалами: https://www.vienna.at/
Фото: ©REUTERS/Gleb Garanich

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України