Економіка

Україна – у п’ятірці світових експортерів аграрної продукції

За підсумками 2022 року Україна зберегла місце у п’ятірці найбільших світових експортерів аграрної продукції

Про це міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський заявив під час виступу на відкритті Міжнародного зеленого тижня.

«Україна спільно з міжнародними партнерами доклала максимум зусиль для розширення нових логістичних шляхів, зокрема й запуску зернового коридору. Завдяки цьому ми залишилися гарантом продовольчої безпеки світу. Та навіть у таких складних умовах наша держава спромоглася з початку війни експортувати понад 40 млн тонн зернових, олійних та продуктів їх переробки для забезпечення їжею сотень мільйон людей по всьому світу. Україна попри все зберегла свої позиції ТОП-5 світових агроекспортерів», – сказав Сольський.

Водночас міністр зауважив, що одним із викликів для світової продовольчої безпеки на залишається блокування українського агроекспорту Росією, як на початку повномасштабної війни, так і через штучне затягування проходження кораблів до українських портів під час перевірок у Босфорі.

За попередніми даними Мінагрополітики, Україна у 2022 році експортувала сільгосппродукції не менш як на $20 млрд, що приблизно наполовину менше, ніж у 2021 році.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України