ЄС|NATO

Україна отримає від Франції €200 млн на відновлення критичної інфраструктури

Україна і Франція підписали угоду щодо відновлення та підтримки критичної інфраструктури й пріоритетних секторів економіки на 200 млн євро.

Про це повідомила пресслужба Мінекономіки.

“Мета угоди – залучити грантові кошти уряду Французької Республіки в сумі 200 млн євро, які будуть спрямовані на реконструкцію та відновлення критично важливої інфраструктури”, – йдеться в повідомленні.

З них, за словами президента Франції Еммануеля Макрона, €60 млн буде спрямовано на підтримку енергетичного сектору України.

“Допомога французького уряду сприятиме відновленню України від наслідків збройної агресії Росії та відбудові критичної інфраструктури, а також пріоритетних секторів економіки. Це неоціненний вклад у стійкість України сьогодні й відновлення у майбутньому”, – наголосила перший віцепрем’єр-міністр – міністр економіки Юлія Свириденко.

Згідно з умовами підписаної угоди, ці кошти призначені для тих підприємств, які інвестуватимуть у критичну інфраструктуру, для відбудови України.

Зокрема, йдеться про такі сектори, як охорона здоров’я, інфраструктура, енергетика, сільське господарство, водопостачання та водовідведення, переробка відходів, розмінування, житлове будівництво та цифрові технології. Реалізація проєктів в інших секторах економіки розглядатиметься в індивідуальному порядку.

Крім того, в Парижі також була підписана угода про створення та діяльність Французького агентства з питань розвитку, товариства сприяння та участі в економічному співробітництві (PROPARCO) та організації Expertise France в Україні, які входять до групи AFD.

Підкреслюється, що по суті, угода розширює мандат AFD для роботи в Україні. За словами президента Еммануеля Макрона, для агенції особливо важлива підтримка проєктів на місцевому рівні.

Угода передбачає, що Група AFD, серед іншого, може надавати фінансову підтримку у вигляді позик, грантів або гарантій, а також будь-яку форму фінансової або технічної допомоги в Україні державним або приватним підприємствам, банківським установам, об’єднанням чи організаціям, або будь-якій юридичній особі, яка розміщена в Україні.

Крім розширення мандату AFD, під час підписання угоди, Еммануель Макрон заявив, що Франція направить в Україну 20 технічних експертів, які працюватимуть при ключових міністерствах для пришвидшення роботи у розрізі стандартизації.

Лідер Франції відзначив, що підтримка приватного сектору в Україні – незмінний пріоритет. Французькі підприємства є великими роботодавцями та платниками податків в Україні. Макрон анонсував нові проєкти у приватному секторі, зокрема у цифрових технологіях.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України